18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Władza się nie patyczkuje

Niezaszczepieni seniorzy ZAMKNIĘCI W DOMACH! Nowy lockdown

25.10.2021  16:16
Seniorzy 60+ zostaną w domach
Seniorzy 60+ zostaną w domach Fot: Bonsales/Shutterstock

Rosnące liczby zakażeń i zgonów z powodu COVID-19 sprawiły, że władze w Moskwie zdecydowały się na wprowadzenie nowego lockdownu. Co ciekawe, zmiany obejmą tylko niezaszczepionych seniorów, a także osoby cierpiące na choroby przewlekłe. Surowe restrykcje będą obowiązywały przez okres czterech najbliższych miesięcy.

Mer Moskwy Siergiej Sobianin podpisał dekret wprowadzający restrykcje dotyczące osób zmagających się z chorobami przewlekłymi, a także seniorów. Z dokumentu wynika, że w okresie od 25 października do 25 lutego przyszłego roku osoby z przewlekłymi chorobami oraz seniorzy 60+ zostaną zamknięci w domach.

Lockdown w Rosji

Władze zaznaczają jednak, że mimo nowych regulacji dozwolone będą ćwiczenia, spacery na świeżym powietrzu, wycieczki po zakupy lub do lekarza. Zmiany prawne nie dotyczą mieszkańców stolicy Rosji, którzy zostali w pełni zaszczepieni lub chorowali na COVID-19 maksymalnie pół roku temu.

Rosja zmaga się obecnie z ogromną falą zakażeń i zgonów związaną z jesiennym atakiem pandemii. Jak informowało AFP, ze względu na pogarszającą się sytuacją prezydent Władimir Putin zdecydował się na wprowadzenie tygodnia wolnego od pracy. Od 30 października do 7 listopada Rosjanie zostaną w domach.

Czytaj także