18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będą bronić kraju

Nocne przemówienie prezydenta Ukrainy. "Nie oddamy naszego kraju"

03.03.2022  09:56
Wołodymyr Zełenski ostrzega Rosjan
Wołodymyr Zełenski ostrzega Rosjan Fot: Photographer RM/Shutterstock

Podczas nocnego przemówienia Wołodymyr Zełenski poinformował, że ukraińskie wojsko w tydzień złamało plany Rosjan, które przygotowywano przez wiele lat. W swoim przemówieniu podkreślił również, że jego kraj nigdy się nie podda, by chronić wolność i niepodległość.

Prezydent Ukrainy w swoim najnowszym przemówieniu poinformował, że w wyniku ataku na Ukrainę zginęło już ponad 9 tysięcy żołnierzy. Co więcej, ukraińskie siły zdołały złamać plany Rosjan na tę inwazję. To z pewnością utrudnia okupantom zrealizowanie przedstawionych przed dowództwo założeń.

W tydzień złamaliśmy plany wroga, które były przygotowywane latami. Możecie w nas uderzać rakietami 10 albo 20 lat, ale my nie oddamy naszego kraju. Weszliście na naszą ziemię. My ochronimy naszą wolność i jej nie oddamy. Ukraina nie chce być pokryta zwłokami żołnierzy - mówił.

Zełenski podkreślił, że Rosja od dawna planowała przeprowadzenie inwazji. Wskazują na to zdobyte dokumenty, według których "operacja" Putina była w pełni gotowa już w styczniu bieżącego roku.

Rosjanie tracą wiarę

Prezydent Ukrainy w trakcie swojego przemówienia wspomniał też, że morale i wiara Rosjan w sukces są na coraz niższym poziomie.

Powiedzcie swoim dowódcom, że chcecie żyć, że nie chcecie tutaj umierać – mówił do rosyjskich żołnierzy.

Według danych Agencji Interfax-Ukraina od 24 lutego w związku z atakami Rosjan zginęło już ponad 2 tys. cywilów. Żołnierze Putina coraz częściej bombardują mieszkania i budynki cywilne, by zmusić ukraińskie władze do kapitulacji.

logo Tu się dzieje