18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Krwawa rzeź w centrum miasta. Łucznik zabił pięć osób

14.10.2021  08:28
Atak łucznika w Norwegii
Atak łucznika w Norwegii Fot: Planeta.pl

Uzbrojony w łuk mężczyzna zaczął strzelać do przypadkowych przechodniów w miejscowości Kongsberg (Norwegia). Napastnik zabił strzałami pięć osób, a kilka kolejnych poważnie ranił. Według nieoficjalnych informacji norweski rzeźnik niedawno przeszedł na islam.

Horror w Norwegii. W środę wieczorem uzbrojony w łuk mężczyzna zaczął strzelać do przechodniów nieopodal jednego z supermarketów. Napastnik co chwilę zmieniał lokalizację, atakując w różnych częściach miejscowości Kongsberg. Na chwilę obecną nie wiadomo czy atak miał podłoże terrorystyczne.

O 18.13 otrzymaliśmy doniesienia od kilku osób mówiących, że ktoś porusza się z bronią. Możemy niestety potwierdzić, że w wyniku zdarzenia kilka osób zginęło - przekazał Oeyvind Aas, szef lokalnej policji.

Jak poinformowały lokalne media, łucznik zabił pięć osób, a dwie kolejne ranił. Jedną z poszkodowanych osób jest policjant, który robił po służbie zakupy w jednym ze sklepów.

Atak w Norwegii

Po dotarciu na miejsce mundurowych mężczyzna zaczął uciekać. W jego kierunku oddano strzały ostrzegawcze. Po godzinie 19 szaleniec został zatrzymany.

Oglądałem akurat 'Squid Game', kiedy usłyszałem syreny. Myślałem, że to było w filmie. Potem usłyszałem przeraźliwy krzyk: Odłóż broń! - relacjonuje jeden ze świadków w rozmowie z norweską gazetą VG.

Szef norweskiej policji podkreśla, że łuk, z którego korzystał napastnik nie był zabawką, ale niebezpieczną, śmiercionośną bronią. Według norweskiej TV2 łucznik miał też nóż oraz "inne rodzaje broni".

Zatrzymanym okazał się 37-letni obywatel Danii. Lokalne media informują, że od niedawna stał się wyznawcą islamu.