18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Premier ogłosiła sukces

Ten kraj pokonał koronawirusa. Koniec epidemii

Wojciech Kozicki
08.06.2020  12:35
Nowa Zelandia i koniec epidemii koronawirusa
Nowa Zelandia i koniec epidemii koronawirusa Fot: Facebook/Navy Medicine - zdjęcie ilustracyjne

Czy koniec epidemii jest możliwy? Okazuje się, że koronawirusa można pokonać. Nowa Zelandia ogłosiła, że nie ma nowych przypadków zakażeń, a życie i gospodarka wracają do normalności. Czy Polska powinna zastosować podobne metody działania?

Nowa Zelandia pokonała koronawirusa. Już pod koniec maja nie było nowych chorych na COVId-19 w szpitalach. W poniedziałek 8 czerwca premier kraju Jacinda Ardern ogłosiła koniec epidemii i brak nowych zakażonych. Co więcej, ostatnia osoba opuściła izolację, a  niemal wszystkie obostrzenia w kraju zostały zdjęte. Od 9 czerwca życie w Nowej Zelandii będzie toczyło się normalnie, a w weekend na stadionach ruszą nawet rozgrywki rugby.

Nowa Zelandia i koronawirus

W sumie w Nowej Zelandii odnotowano jedynie 1154 przypadki zachorowań na koronawirusa. Zmarły 22 osoby. Premier ostrzega jednak, że chociaż transmisja wirusa z Wuhan została powstrzymana, to obywateli czeka teraz ciężka praca, by epidemia nie powróciła. To dlatego na granicach wciąż będą obowiązywały dotychczasowe restrykcje.

To niemal pewne, że będą jeszcze nowe przypadki koronawirusa. Jednak to nie znaczy, że przegraliśmy. Po prostu taka jest charakterystyka tej choroby – zwraca uwagę premier Ardern.

 

Czytaj także