18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szokujące WIDEO z Nowej Zelandii

Weszli do wulkanu, nastąpił wybuch. Pochłonęło ich piekło!

Wojciech Kozicki
09.12.2019  12:26
Wybuch wulkanu w nowej Zelandii - mimo zagrożenia turyści weszli do piekła
Wybuch wulkanu w nowej Zelandii - mimo zagrożenia turyści weszli do piekła Fot: Facebook/White Island Tours - Volcano Adventure Tours, New Zealand - zdjęcie ilustracyjne

Wybuch wulkanu w Nowej Zelandii. Media podają, że erupcja zabiła przynajmniej 5 osób. W sieci ukazało się wideo, na którym widać ludzi wchodzących do krateru na chwilę przed tym jak rozpętało się piekło. Chociaż nowozelandzkie władze podniosły poziom ostrzeżenia wulkanicznego na wyspie do 2, to właściciele wyspy i tak chcieli zarobić bez względu na ryzyko.

Wulkan White Island (Whakaari) w Nowej Zelandii na prywatnej wyspie i zabójczy wybuch. Media podają, że chociaż wykazywał coraz większą aktywność, to udostępniono go turystom. W momencie erupcji grupa ludzi próbowała wejść do krateru.  

Obecni w pobliżu ludzie nie tylko ucierpieli w wyniku gwałtownej zmiany ciśnienia, ale mogli też zostać uderzeni odłamkami skalnymi, poparzeni, a także zajęci przez materiał piroklastyczny (gorący i złożony z porowatych drobin skalnych) wyrzucony przez erupcję – podaje „Wyborcza”.

Masakra w Nowej Zelandii

John Tims z miejscowej policji oświadczył, że służby nie są w stanie ustalić ile osób było w grupie poszkodowanej przez wybuch. Szacuje się jedynie, że na BIałej Wyspie było nie więcej niż 50 turystów, a 23 z nich zostało ewakuowanych. Ok. 20 osób pozostaje zaginionych. Trwa akcja ratunkowa, a wulkanolodzy ostrzegają, że rośnie poziom dwutlenku siarki i może dość do kolejnych wybuchów.

Wybuch Wulkanu w Nowej Zelandii nastąpił 9 grudnia nastąpił o godzinie 14.11 lokalnego czasu (2.11 w nocy naszego czasu). White Island położony jest w odległości około 50 kilometrów od wschodniego wybrzeża Wyspy Północnej.

Wulkan White Island (Whakaari) - wybuch jak w filmie katastroficznym - WIDEO:

Czytaj także