18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czy to zamach terrorystyczny?

Atak nożownika w supermarkecie. Wielu rannych

Wojciech Kozicki
10.05.2021  11:09
Atak nożownika w Nowej Zelandii. Terrorysta w supermarkecie?
Atak nożownika w Nowej Zelandii. Terrorysta w supermarkecie? Fot: Planeta.pl

Nowa Zelandia i brutalny atak nożownika w supermarkecie w Dunedin. Media potwierdziły, że jest spora liczba rannych. Czy był to atak o charakterze terrorystycznym?

Atak nożownika w Nowej Zelandii. Mężczyzna rzucił się na ludzi z ostrym narzędziem w supermarkecie Countdown w miejscowości Dunedin. W sklepie wybuchła panika, ale napastnik został zatrzymany przez obsługę obiektu i przekazany w ręce policji. Niestety, zdążył pchnąć nożem 5 osób, z czego dwie to osoby pracujące w supermarkecie. Trzy z nich przebywają w szpitalu na oddziale intensywnej terapii i jak donosi DW.com, są w stanie ciężkim.

Atak nożownika w Nowej Zelandii. Terrorysta w supermarkecie?

Czy atak nożownika miał charakter terrorystyczny? Jak podaje Polsat News, policja nie ustaliła jeszcze motywów ataku i nie ma dowodów, że był to akt terroryzmu. Również premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern oświadczyła, że  nie ma dowodów na to, że nożownik był terrorystą. Podziękowała przy okazji osobom, które wykazały się odwagą i powstrzymały napastnika.

Mężczyzna jak na razie nie został przesłuchany i nie postawiono mu zarzutów. Służby jak na razie twierdzą, że był to „przypadkowy atak”. Świadkowie twierdzą, że napastnik miał przy sobie dwa noże i nagle zaczął dźgać ludzi.

Ardern przekazała, że do szpitala w Dunedin przewieziono pięć ofiar z ranami kłutymi lub innymi obrażeniami. Trzy osoby są leczone na oddziale intensywnej terapii, jedna przebywa na oddziale ogólnym, piąta ofiara po opatrzeniu ran została zwolniona do domu – podaje Polsat News.

logo Tu się dzieje