18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czy to CHOROBA X?

Nowa choroba atakuje. "Wymiotują, umierają"

Wojciech Kozicki
09.02.2021  14:07
Choroba X w Afryce? Informacje o ofiarach śmiertelnych nowego wirusa w Tanzanii
Choroba X w Afryce? Informacje o ofiarach śmiertelnych nowego wirusa w Tanzanii Fot: ap/Associated Press/East News

Koronawirus SARS-CoV-2 to dopiero początek - ostrzegają epidemiolodzy, wróżbici i WHO. Czy właśnie pojawiła się tajemnicza i zapowiadana Choroba X? Nowy wirus zabija w Tanzanii, a kolejne osoby umierają. Rząd może jednak zlekceważyć walkę z epidemią, powołując się na wsparcie Boga.

Bill Gates zapowiadał niedawno, że COVID-19 to dopiero początek i nadciągają nowe potworne epidemie. Wykrakał? Tanzania zaczyna się zmagać się z nową tajemniczą chorobą. Objawy to m.in. wymiotowanie krwią, a pacjenci umierają już po kilku godzinach. Jak donosi The Sun, nieznany patogen zabił już w Tanzanii 15 osób, a hospitalizowanych zostało 50 osób.

Nowa epidemia i choroba X w Tanzanii?

Felista Kisandu, czyli dyrektor medyczny dystryktu Chunya w Mbeya, uspokaja, że choroba nie jest jeszcze powszechna w kraju. Przypadki nowej choroby odnotowano tylko na jednym oddziale administracyjnym Ifumbo. To właśnie Kisandu zawiadomiła zagraniczne agencje prasowe i przekazała informacje o nieznanej chorobie.

Kisandu może mieć poważne problemy, bo religijne władze choroby negują choroby i wiążące się z nimi zagrożenie epidemiczne. New York Post informuje, że Minister zdrowia Dorothy Gwajika zażądała jej dymisji. Oskarżyła ją o sianie paniki wśród ludności i przekazywanie mediom niepotwierdzonych informacji. W jej sprawie prawdopodobnie zostanie wszczęte śledztwo.

Koronawirus w Afryce. Bóg zamiast szczepionki?

Przypominamy, że Tanzania oficjalnie chorób się nie boi, a prezydent wstrzymał zamówienie szczepionek i program szczepień. Uważa, że Tanzania jest chroniona przez Boga i to wystarczy. Władze tego afrykańskiego państwa przestały zgłaszać dane dotyczące liczby zakażeń koronawirusem w połowie 2020 roku. Wcześniej zgłoszono jedynie 509 zakażeń i 21 ofiar śmiertelnych.

Warto dodać, że Tanzania jest jednym z nielicznych krajów na świecie, które nie wprowadziło dla podróżujących z Polski restrykcji w postaci obowiązkowego negatywnego wyniku testu na koronawirusa czy konieczności poddania się izolacji po przylocie – czytamy na radiozet.pl.

logo Tu się dzieje