18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Setki osób w szpitalu

Nowa epidemia w Indiach. Tajemnicza CHOROBA X

Wojciech Kozicki
07.12.2020  13:42
Nowa epidemia w Indiach. Tajemnicza choroba atakuje
Nowa epidemia w Indiach. Tajemnicza choroba atakuje Fot: Mark Campbell/REX FEATURES

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 to może być dopiero początek dramatu. Jak ostrzega WHO, gdy główną gwiazdą jest COVID-19, budzą się inne "zaniedbane" epidemie i choroby. Potwierdzono, że w Indiach zaatakował tajemniczy niezidentyfikowany wirus.

Gdy świat zmaga się z COVID-19, kolejne zarazy wypełzają niczym bestie z mroku. W Afryce brutalnie atakuje żółta gorączka, powraca też odra, coraz większym zagrożeniem staje się polio. Tymczasem w Indiach atakuje nowa tajemnicza zaraza, której lekarze nie potrafią zidentyfikować.

Indie i nowa epidemia

Jak donosi CNN, na razie nieznana choroba zabiła jedną osobę, jednak potwierdzono ponad 300 przypadków zakażenia, które wymagały hospitalizacji. Żadna z tych osób nie miała koronawirusa. Epidemia na razie atakuje w regionie Andhra Pradesh na południu Indii.

Pacjenci cierpiący na tajemniczą chorobę mają takie objawy jak drgawki, wymioty, utrata przytomności. Wiadomo już, że choroba dopada także dzieci, u których występują wymioty, omdlenia i pieczenie oczu.

Nie wiadomo natomiast w jaki sposób dochodzi do zakażenia, ponieważ w próbkach krwi pacjentów nie odnaleziono dowodów infekcji wirusowej. Wykluczono jednak skażenie wody lub powietrza jako przyczynę po tym, jak urzędnicy odwiedzili tereny, w których ludzie chorowali.

Siedemdziesiąt osób zostało już wypisanych ze szpitala, a 157 nadal jest leczonych. Indie nadal walczą z pandemią, zajmują drugie miejsce na świecie pod względem liczby przypadków zakażenia koronawirusem – podaje Interia.pl

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze