18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wielka zmiana

Gigantyczny przełom! Bary i kina OTWARTE dla przetestowanych

14.01.2021  21:34
Nowy Jork: Bary i kina otwarte
Nowy Jork: Bary i kina otwarte Fot: Stock-Asso/Shutterstock

Nowy Jork zdecyduje się na gigantyczny przełom? Dla osób, które będą miały ważny test na koronawirusa - zostaną otwarte bary i kina. Taki ruch miałby podratować gospodarkę i stan psychiki mieszkańców miasta, a nawet całego stanu.

Nowy Jork jako pierwszy dokona przełomu i otworzy niektóre przybytki ludzkiej radości dla osób przetestowanych na Covid-19? Gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo chce rozpocząć otwieranie restauracji, teatrów i biur uruchamiając przy nich punkty szybkiego testowania na Covid-19.

Jako pierwsze takie miejsca mają ruszyć właśnie w Nowym Jorku, a potem pojawią się w reszcie stanu. Stany Zjednoczone są w stopniu znacznym dotknięte pandemią i jeszcze niedawno sytuacja była tam niesamowicie zła. Teraz jednak wszystkie stany chcą powoli wychodzić z klimatu lockdownu i wracać do normalnego życia. Czyżby Polska wkrótce zaczęła się inspirować działaniami USA? Z pewnością wielu z nas ucieszyłyby takie pomysły.

Zobacz także

Nowy Jork: Otworzą bary i kina?

Otwarcie kin i barów dla osób przetestowanych byłyby w Nowym Jorku najprawdziwszą, godną pozazdroszczenia rewolucją. Pomysł ma również poparcie osób, które znają się doskonale na transmisji wirusa. Jak twierdzą eksperci ds. zdrowia publicznego - częste szybkie testy mogą pomóc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się Covid-19, wykrywając błyskawicznie osoby już zarażone wirusem. 

Może to również pomóc w zachęceniu większej liczby ludzi do korzystania z transportu zbiorowego

- uważa Cuomo.

Na całym świecie ludzie mają serdecznie dość koronawirusowych ograniczeń, które tak bardzo wpływają na nasze życie. Wszyscy z utęsknieniem wypatrujemy poprawy sytuacji i końca lockdownu również w naszym kraju. Myślicie, że u nas wkrótce pojawią się nowe pomysły na wyjście z pandemii?