18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec pandemii?

Rozdają BEZPŁATNE TESTY NA COVID

19.02.2022  14:04
Nowy Jork: Władze rozdają bezpłatne testy na Covid-19
Nowy Jork: Władze rozdają bezpłatne testy na Covid-19 Fot: Łukasz Gdak/East News

Nowy Jork i bezpłatne testy na Covid-19. Brzmi niewiarygodnie? W okresie chylącej się ku końcowi pandemii koronawirusa takie sprawy zdarzać się będą zapewne zdecydowanie częściej.

Nowy Jork ruszył z akcją rozdawania bezpłatnych testów na koronawirusa. Sytuacja zdrowotna w mieście jest coraz lepsza, a chorych i zakażonych systematycznie ubywa. Czyżby niedługo i w Polsce miało dojść do takich scen?

Nowy Jork był zdecydowanie jednym z tych miast, które w okresie największego ataku pandemii koronawirusa dostało mocno w kość. Teraz sytuacja nieco się zmienia, dlatego władze i mieszkańcy mogą pozwolić sobie na zmianę dotychczasowych zachowań.

Nowy Jork: Władze rozdają bezpłatne testy na Covid-19

Metropolia rozdaje od poniedziałku darmowe domowe testy na Covid-19. Można je odbierać w większości bibliotek publicznych oraz w części nowojorskich instytucji kultury (zobacz w ramce).

Wszystko dlatego, że Covid-19 wyraźnie odpuszcza i daje ludziom odetchnąć. "W połowie lutego zanotowano tylko 3,07 proc. pozytywnych wyników wykonanych testów" - poinformował przy tym miejski Departament Zdrowia.

Najniższą liczbę nowych zakażeń od 12 listopada 2021 roku zgłoszono 10 lutego. Było ich 1136

- brzmią oficjalne komunikaty.

Czekacie na takie same ogłoszenia i kroki w Polsce? My nie możemy się doczekać...