18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

biedne mruczki

Koronawirus SARS-COV-2 u zwierząt domowych. Koty zakażone!

23.04.2020  08:54
Koronawirus SARS-COV-2 u zwierząt domowych. Koty zakażone!
Koronawirus SARS-COV-2 u zwierząt domowych. Koty zakażone! Fot: Pixabay

O tym, że koty mogą zakazić się koronawirusem, spekulowano już wcześniej. Teraz informacje te zostały potwierdzone. U domowych pupili stwierdzono niebezpieczny patogen!

Złe wieści dla posiadaczy kotów. Koronawirus SARS-COV-2 zagraża nie tylko ludziom, ale też naszym czteronożnym, miauczącym zwierzakom. Niepokojące wieści napłynęły właśnie z USA.

Zakażenie koronawirusem stwierdzono u dwóch kotów z Nowego Jorku. Co ważne - nie są to zwierzaki mieszkające razem - pochodzą z dwóch różnych części miasta. Informację o patogenie w ich organizmach potwierdzili przedstawiciele Centrum ds. Kontroli i Zapobiegania Chorób (CDC) i amerykańskie ministerstwo rolnictwa.

Koty z koronawirusem

Jak informują amerykanie, dwa koty to pierwsze w USA zwierzęta domowe z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem SARS-COV-2. Wcześniej patogen stwierdzono także w nowojorskim ZOO - u tygrysicy i lwa.

Na szczęście oba domowe kociaki infekcję przeszły łagodnie i powinny całkowicie powrócić do zdrowia. Co ciekawe - nie wiadomo, gdzie i od kogo się zakaziły. Żaden z ich domowników nie chorował!

W tym wszystkim pamiętać należy o jednej, bardzo ważnej informacji. NIE MA ŻADNYCH DOWODÓW na to, że koty mogą przenosić koronawirusa i zakażać ludzi! To my jesteśmy niebezpieczni dla nich, nie one dla nas! Dlatego należy unikać interakcji naszych pupili z obcymi ludźmi, a osoby chore na COVID-19 powinny poprosić o czasową opiekę nad nimi kogoś wśród swoich zdrowych bliskich!

Przeczytaj więcej
Komentarze