18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

koszmar w godzinach szczytu

ZAMACH W METRZE W NOWYM JORKU! Strzały na stacji

12.04.2022  15:59
Zamach w metrze w Nowym Jorku
Zamach w metrze w Nowym Jorku Fot: SPENCER PLATT/Getty AFP/East News

We wtorek w Nowym Jorku doszło do strzelaniny, służby zabezpieczyły także ładunki wybuchowe. Zamach przeprowadzono na jednej ze stacji metra.

Kilkanaście osób zostało rannych w wyniku zamachu na stacji metra w Brooklynie w Nowym Jorku. Służby informują o co najmniej kilku osobach postrzelonych, przynajmniej jedna jest w stanie krytycznym. Jak na razie nie podano informacji o ofiarach śmiertelnych.

Do ataku doszło o godzinie 8.30 rano (14.30 czasu polskiego), na skrzyżowaniu trzech linii metra, w czasie tak zwanych godzin szczytu, gdy w komunikacji miejskiej przebywa najwięcej osób.

Zamach w metrze

Wedle wstępnych doniesień postrzelonych zostało pięć osób. Sprawcą zamachu ma być mężczyzna ubrany w pomarańczową kamizelkę budowlaną i maskę gazową. Policja zaczęła poszukiwania zamachowca, który zbiegł z miejsca zdarzenia.

Poza strzelaniną policja otrzymała informację o kłębach dymu. Wstępnie podawano, że na terenie stacji znaleziono kilka niezdetonowanych ładunków wybuchowych. Nowojorska policja informuje jednak, że to nie bomby, a granaty dymne. - Na miejscu nie ma aktywnych bomb - podkreśla NYPD.

logo Tu się dzieje