18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przebiegły wirus

Hiszpańscy neurolodzy alarmują. Jest nowy objaw koronawirusa

05.05.2020  11:11
Hiszpańscy neurolodzy alarmują. Jest nowy objaw koronawirusa
Hiszpańscy neurolodzy alarmują. Jest nowy objaw koronawirusa Fot: Tiwiplusk/Shutterstock

Nowy objaw koronawirusa zauważyli hiszpańscy neurolodzy. Przebiegły patogen powoduje coś, na co cierpi wielu z nas. Coraz trudniej nie mieć wrażenia, że Sars-CoV-2 zmienia na naszych oczach swoją okrutną postać. 

Nowy objaw koronawirusa został zaobserwowany przez hiszpańskich neurologów. W tym kraju sytuacja z pandemią była równie dramatyczna, co we Włoszech, dlatego też lekarze mieli okazję obserwować dokładnie ogromną liczbę przypadków choroby.

Nowy objaw koronawirusa pojawiał się zarówno u tych osób, które przechodziły zakażenie wyjątkowo łagodnie lub prawie bezobjawowo, jak i tych, które wymagały hospitalizacji i specjalistycznej pomocy w walce o życie i zdrowie.

Nowy objaw koronawirusa zauważono w Hiszpanii

O nowych objawach poinformowała dr Patricia Pozo-Rosich, która jest koordynatorką badań w jednym z katalońskich szpitali Vall d'Hebron. Swoimi spostrzeżeniami podzieliła się w rozmowie z agencją "EFE".

Według lekarki wielu chorych uskarżało się na intensywne bóle głowy, które można porównać z migreną. Pierwsi pacjenci zgłaszali taki problem jeszcze w styczniu. Mnóstwo osób również mówiło o zaniku węchu.

Pacjenci pozostający w domach z reguły dobrze znoszą obowiązkową kwarantannę, ale część z nich skarży się podczas wideokonferencji lub rozmów telefonicznych z lekarzami na silne bóle migrenowe

– przyznała Pozo-Rosich w wywiadzie dla "EFE".

Wciąż odnotowywane są zupełnie nowe objawy koronawirusa. Nie wiadomo, kiedy zabójczy patogen przestanie pokazywać swoje różne oblicza - aby jak najszybciej.

Przeczytaj więcej
Komentarze