18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Epidemiczne zagrożenie

Nowy wariant koronawirusa 20I/484Qm. Pandemia rusza od nowa?

Wojciech Kozicki
24.05.2021  13:30
Nowy wariant koronawirusa. 20I/484Qm z Francij wywoła nową falę zakażeń?
Nowy wariant koronawirusa. 20I/484Qm z Francij wywoła nową falę zakażeń? Fot: Jakub Kaminski/East News

Czy to rzeczywiście koniec epidemii COVID-19? Niestety, mamy złe wieści. Pojawił się nowy wariant koronawirusa 20I/484Qm we Francji. Czy nowa mutacja patogenu stanowi znaczące epidemiczne zagrożenie na Starym Kontynencie?

Nowy francuski koronawirus atakuje. Został zidentyfikowany wariant 20I/484Qm, który powstał bazie brytyjskiej mutacji i został już dodany do listy czterech wariantów koronawirusa, na której znajdują się wariant brytyjski, południowoafrykański, indyjski i brazylijski. Trwają obecnie masowe testy mieszkańców zaatakowanego regionu we Francji.

Francuski koronawirus, nowy wariant i zagrożenie epidemiczne

Jak podaje Polsat News, ognisko francuskiego wariantu 20I/484Qm wykryto w Bordeaux na południowym zachodzie Francji. Francuskie władze intensyfikują i przyspieszają kampanię szczepień, prowadzą więcej  testów przesiewowych, chcąc powstrzymać ekspansję nowego patogenu.

W 8-tysięcznej dzielnicy Bordeaux, Bacalan, początkowo zidentyfikowano nową mutację koronawirusa w szkole, którą zamknięto na tydzień. Według dyrektora placówki rodziny zaraziły się "w kręgu prywatnym, przy posiłkach" – podaje Polsat News.

Jak niebezpieczny jest nowy wariant koronawirusa z Francji? Badania wciąż trwają, ale medycy już twierdzą, że nowoodkryty patogen „budzi niepokój”. Dyrektor generalny regionalnej agencji zdrowia w Nowej Akwitanii Benoit Elleboode na łamach „Le Figaro" prognozuje i ostrzega, że francuski koronawirus może okazać się bardzo zaraźliwy. Nowy wariant zdiagnozowano u około 50 osób.

logo Tu się dzieje