18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

chcą zniszczyć perłę Ukrainy?

ODESSA ZBOMBARDOWANA! Putin ani myśli kończyć wojny

03.04.2022  09:01
Odessa zaatakowana
Odessa zaatakowana Fot: LOUAI-BARAKAT/SIPA/SIPA/East News

Seria wybuchów w jednym z najważniejszych i najbardziej znanych miast portowych Ukrainy. Odessa została ponownie zaatakowana przez Rosjan. Putin ma nadzieję odebrać Ukrainie to piękne miasto?

O bombardowaniu Odessy informuje w niedzielę Reuters. Portal Suspline, powołując się na dowództwo operacyjne Południe, donosi, że do ataku doszło z powietrza. Zaatakowane miały zostać między innymi - jak mówi radny Petro Obuchow - "obiekty infrastruktury".

Część rosyjskich rakiet miała zostać zestrzelona przez obronę przeciwlotniczą, Przedstawiciel władz obwodowych Serhij Bratczuk dziękuje za sprawną akcję zarówno obronie przeciwlotniczej, jak i służbom ratunkowym.

Rosjanie chcą Odessy?

Odessa to największy port morski Ukrainy, a Rosjanie od dłuższego czasu starają się zablokować Ukraińcom dostawy pomocy przewożone drogą morską. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy informuje w niedzielę, że siły rosyjskie nadal utrzymują odległą blokadę wybrzeża Morza Czarnego i Morza Azowskiego.

Rosja nadal utrzymuje zdolność przeprowadzenia desantu, ale taka operacja prawdopodobnie staje się coraz bardziej ryzykowna, z powodu czasu, który ukraińskie siły miały na przygotowanie się

- czytamy.

Co więcej, Rosjanie mieli zaminować Morze Czarne, co stanowi poważne ryzyko dla działań.

logo Tu się dzieje