18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Plan gie?

OFICJALNIE: Rosja ZBIERA ARMIĘ w Białorusi! Łukaszenka potwierdza

10.10.2022  11:46
Rosja zbiera armię w Białorusi
Rosja zbiera armię w Białorusi Fot: Anton Brehov/Shutterstock, Asatur Yesayants/Shutterstock

Jak informuje agencja Reutera, Alaksandr Łukaszenka zapowiedział uruchomienie regionalnego zgrupowania wojsk Rosji i Białorusi na terenie tego drugiego kraju.

Formowanie tego zgrupowania rozpoczęło się i trwa już od dwóch dni. Wydałem rozkaz, by przystąpić do formowania tego zgrupowania, którego podstawą jest armia Białorusi – powiedział Łukaszenka.

Jak podaje niezależny białoruski portal Nasza Niwa, Łukaszenka powiedział, że jest to realizacja jego ustaleń z Władimirem Putinem.

Nowy plan dyktatorów?

Niedawno pisaliśmy o groźbie użycia przemocy wobec Łukaszenki, jeśli ten nie podejmie stanowczych działań w związku z przegrywaną wojną w Ukrainie. Po dzisiejszym nalocie na Kijów, przeprowadzonym z terenu Białorusi, widać, że Mińsk wziął te ostrzeżenia na poważnie. Teraz następuje formowanie oddziałów na terenie Białorusi. Należy przypomnieć, że szturm Rosji na Kijów, który miał miejsce w lutym, przybył właśnie z północy, tj. kraju Łukaszenki.

Rosja i Białoruś tworzą państwo związkowe i posiadają wspólne regionalne zgrupowanie wojsk, które jest formowane w przypadku „zwiększenia poziomu zagrożenia”.

Czytaj także