18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co za znalezisko!

OGROMNA STRATA ROSJAN. Porzucili supernowoczesną broń

23.03.2022  19:02
Rosjanie stracili nowoczesny sprzęt
Rosjanie stracili nowoczesny sprzęt Fot: UAweapons/Twitter

Ukraińscy żołnierze znaleźli w lesie porzucony przez Rosjan system walki elektronicznej Krasucha-4. Prawdopodobnie jest to najcenniejszy dotychczas łup, przechwycony przez Ukraińców. Teraz zbadaniem nowoczesnej elektroniki zajmą się Amerykanie.

We wtorek w mediach społecznościowych Sił Zbrojnych Ukrainy pojawiły się zdjęcia tajemniczego kontenera przykrytego gałęziami. Eksperci szybko zorientowali się, że jest to system walki elektronicznej wykorzystywany do zagłuszania satelitów szpiegowskich, radarów naziemnych, samolotów a nawet dronów.

Model Krasucha-4 uważany jest na jeden z najbardziej zaawansowanych systemów walki elektronicznej wykorzystywanych przez Rosjan. "Daily Telegrapgh" poinformowało, że moduł jest lekko uszkodzony, lecz główna konstrukcja nie została naruszona, a okupanci nie podjęli próby zniszczenia systemu.

Supernowoczesna broń w rękach Ukraińców

Krasucha-4 prawdopodobnie trafi do USA, gdzie zostanie poddana szczegółowym badaniom. Możliwości tego modułu nie są jeszcze w pełni znane, zatem ukraińskie znalezisko jest niezwykle cenne dla USA i całego Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Nie mam słów, żeby opisać to, jak duża jest ta strata dla Rosjan. W Departamencie Obrony USA CIA i NSA musieli dostać orgazmu - stwierdził na Twitterze jeden z internautów.

System Krasucha-4 był już wykorzystywany w Syrii, gdzie z powodzeniem neutralizował drony Bayraktar TB-2. Poznanie tej technologii z pewnością znacznie osłabi możliwości rosyjskiej armii.

Czytaj także