18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ONZ ujawnia masakry i horror

Masowe egzekucje w Afganistanie. Talibowie zabijają cywilów

24.08.2021  17:46
ONZ ujawnia: talibowie masowo mordują ludność cywilną w Afganistanie
ONZ ujawnia: talibowie masowo mordują ludność cywilną w Afganistanie Fot: Xinhua News/Melad/East News - zdjęcie ilustracyjne

Prezydent USA Joe Biden uparcie twierdzi, że sytuacja w Afganistanie jest pod kontrolą, a tymczasem talibowie mordują lokalną ludność. Pojawiły się doniesienia, że przeprowadzają masowe egzekucje, pozbawiając życia cywilów i pracowników rządu.

Dramatyczna sytuacja w Afganistanie. Talibowie ogłosili amnestię, a do tego zapewniają, że zadbają o prawa kobiet zgodnie z interpretacją prawa islamskiego i nie będą mordować cywilów. Tymczasem ONZ donosi, że otrzymuje kolejne informacje o masowych egzekucjach na afgańskiej ludności cywilnej i tamtejszych pracownikach rządowych oraz pracowników służb bezpieczeństwa, którzy się poddali. Wysoka Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka (UNHCHR) Michelle Bachele ujawniła, że otrzymała na to dowody z wiarygodnego źródła.

Dramat w Afganistanie. Talibowie przeprowadzają masowe egzekucje

Michelle Bachele informuje, że talibowie coraz częściej łamią prawa człowieka, np. rekrutując żołnierzy wśród chłopców. Mają też dopuszczać się łamania prawa kobiet, np. uniemożliwiając im przemieszczanie się, a dziewczynkom zabraniając chodzić do szkoły.

Jak podaje Polsat News, „komisarz zaapelowała do Rady Praw Człowieka ONZ, która obraduje we wtorek w Genewie na sesji nadzwyczajnej zwołanej na wniosek Pakistanu oraz Organizacji Współpracy Islamskiej, o stworzenie mechanizmów ścisłego nadzorowania działań talibów”. Domagała się również, by talibowie dążyli do jedności społeczeństwa i dbali o prawa wszystkich pokrzywdzonych w tamtejszych wojnach.

Fundamentalną czerwoną linią będzie sposób traktowania przez talibów kobiet i dziewczynek – ostrzega talibów Bachele.

Czytaj także