18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mizincew to wcielenie szatana?

Zniszczenie Mariupola. To ten generał wydaje rozkazy!

22.03.2022  15:54
Oblężenie Mariupola. To generał Mizincew wydaje rozkazy. Kim jest?
Oblężenie Mariupola. To generał Mizincew wydaje rozkazy. Kim jest? Fot: AP/Associated Press/East News

Gdy Władimir Putin wkrótce trafi do piekła, będzie miał tam spore towarzystwo w postaci zabitych w Ukrainie rosyjskich dowódców. Mamy nadzieję, że jak najszybciej dołączy do nich Michaił Mizincew. Kim on jest? To generał kierujący oblężeniem Mariupola i wydający najbardziej makabryczne rozkazy.

We wtorek na Telegramie przedstawiciel MSW Ukrainy Anton Heraszczenko ujawnił kto jest odpowiedzialny za oblężenie i niszczenie Mariupola. To ulubieniec Putina generał Michaił Mizincew. To właśnie on ma wydawać rozkazy m.in. bombardowania celów cywilnych i mordowania mieszkańców miasta. To na jego rozkaz zniszczono szpital położniczy i dziecięcy oraz teatr dramatyczny. To on każe niszczyć domy mieszkalne.

Oblężenie Mariupola. To Mizincew odpowiada za zbrodnie i masakry

Michaił Mizincew jako krwiożerca bestia i potwór z piekła rodem miał okazję zaprezentować się wcześniej w Syrii. Zasłynął tam właśnie niszczeniem miast tak jak teraz robi to na terytorium Ukrainy.

Chociaż w rosyjskich mediach 59-letni Mizincew wypowiada się na temat Mariupola, jest wymieniany tylko jako szef Narodowego Centrum Zarządzania Obroną Rosji

Uczył się m.in. na uczelni wojskowej w Kijowie w latach 80. XX w. Później służył w grupie wojsk sowieckich w Niemczech. Po rozpadzie ZSRR służył w Zakaukaskim Okręgu Wojskowym, po czym przeszedł do sztabu generalnego. Według informacji na stronie internetowej rosyjskiego ministerstwa obrony w czasie rosyjskiej operacji wojskowej w Syrii Mizincew kierował międzyresortowym sztabem koordynacyjnym odpowiadającym za powrót uchodźców na teren Syrii – podaje Radio ZET.

Oblężenie i zniszczenie Mariupola. Za zbrodnie i masakry odpowiada generał Mizincew
Oblężenie i zniszczenie Mariupola. Za zbrodnie i masakry odpowiada generał Mizincew Fot: Telegram
Czytaj także