18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bolesne

Wprowadzili obowiązkową kwarantannę. Polacy są wściekli

02.10.2020  20:51
Wielka Brytania wprowadza obowiązkową kwarantannę dla Polski
Wielka Brytania wprowadza obowiązkową kwarantannę dla Polski Fot: goffkein/Shutterstock

W czasach szalejącej pandemii COVID-19 - w każdej chwili należy spodziewać się ciosu. Wielka Brytania wprowadziła obowiązkową kwarantannę, na którą Polacy są wściekli.

COVID-19 od wielu tygodni zbiera coraz większe żniwo w Polsce i na świecie. Brutalny wzrost liczby zachorowań przeraża nas wszystkich, a niektóre kraje reagują bardziej stanowczo od innych.

Wielka Brytania wprowadziła obowiązkową kwarantannę dla osób z Polski, które będą wjeżdżać do kraju Brytyjczyków. Przez pogarszającą się sytuacją w naszych granicach, Polska zostanie wykreślona z listy "bezpiecznych krajów" i od 3 października wjazd na Wyspy będzie o wiele bardziej problematyczny niż do tej pory.

Wielka Brytania: Obowiązkowa kwarantanna zostaje wprowadzona

Polacy, którzy licznie w Wielkiej Brytanii mieszkają, są wściekli na taki stan rzeczy. W tym momencie Polacy i Brytyjczycy mają trzydzieści kilka godzin, aby przylecieć na Wyspy bez konieczności odbywania dwutygodniowej izolacji. Jeśli ktoś dotrze na miejsce po godzinie 4 rano w sobotę, przymusowo trafi na kwarantannę.

Według zasad przestrzeganych w Wielkiej Brytanii, Polska przekroczyła właśnie „bezpieczny” współczynnik 20 nowych zachorowań na 100 tys. mieszkańców. Aktualnie w naszym kraju liczba ta wynosi już 25,9. Takie same restrykcje objęły np. obywateli Turcji.

Jakby obostrzeń było mało, podniesione zostały także grzywny za łamanie zasad izolacji. Nawet 10 tysięcy funtów trzeba będzie zapłacić, jeśli nie dostosuje się do panujących przepisów. Wcześniej maksymalną karą za nieprzestrzeganie kwarantanny było 3200 funtów.

Sytuacja zaczyna się drastycznie zmieniać.

Przeczytaj więcej
Komentarze