18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mocne przepisy

Obowiązkowe szczepienie na Covid-19 albo... STRATA PRACY

17.06.2021  17:23
Obowiązkowe szczepienia w Wielkiej Brytanii
Obowiązkowe szczepienia w Wielkiej Brytanii Fot: Piotr Molecki/East News

Obowiązkowe szczepienie na Covid-19 wywołuje bardzo wiele emocji. W niektórych krajach zapanują bardzo twarde, związane z tą procedurą, reguły. BBC powołując się na źródła rządowe - przedstawia Brytyjczykom nowy scenariusz. 

Obowiązkowe szczepienia to przede wszystkim czarny sen 1/3 Polaków, którzy nie są gotowi na takie wyrzeczenia. Wiele osób w naszym kraju wciąż pozostaje w przekonaniu, że przyjęcie szczepionki wiążę się ze śmiertelnym ryzykiem. Zdecydowanie kontrowersyjne osądy naszego prezydenta nie pomagają premierowi w ocieplaniu wizerunków szczepień.

Obowiązkowe szczepienia w Wielkiej Brytanii 

W innych krajach mniej patrzy się na nastroje społeczne, a bardziej na skuteczność preparatów. Z tej przyczyny coraz częściej mówi się o tym, że szczepienia w Wielkiej Brytanii będą obowiązkowe dla społeczeństwa. Obowiązek, jaki ma wprowadzić premier Boris Johnson w Wielkiej Brytanii nie będzie jednak dotyczył wszystkich obywateli, a tylko wybranej grupy. Jest w niej wielu Polaków. Za odmowę przyjęcia preparatu można nawet... stracić pracę!

Póki co nowe rozporządzenie brytyjskiego rządu ma objąć półtora miliona pracowników domów opieki dla seniorów, będących w grupie największego ryzyka ciężkiego przebiegu choroby po zakażeniu Covid-19. Wśród pracowników takich placówek jest wielu Polaków, którzy przyjechali do Wielkiej Brytanii do pracy - mamy nadzieję, że nie podzielają oni antyszczepionkowych nastrojów społeczeństwa pozostawionego w rodzimym kraju.

Warto mieć świadomość, że pensjonariusze domów opieki to jedna trzecia wszystkich ofiar koronawirusa w Anglii. Z chwilą wejścia w życie rozporządzenia, o którym nieoficjalnie informuje BBC - osoba zatrudniona w tym miejscu będzie miała 16 tygodni na zaszczepienie się - potem nadejdą konsekwencje.

Uważacie, że w naszym kraju powinni wprowadzić podobny obowiązek? 

Czytaj także
Przeczytaj więcej