18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szaleniec

Oficer CIA zdradza: Putin użyje BRONI JĄDROWEJ

28.09.2022  08:48
Putin może użyć broni jądrowej
Putin może użyć broni jądrowej Fot: TASS Host Photo Agency/Associated Press/East News, Paopano/Shutterstock

Były oficer CIA twierdzi, że „Władimir Putin został zapędzony do narożnika” i dlatego użycie przez niego broni jądrowej jest coraz bardziej prawdopodobne.

Gdy Putin ogłosił mobilizację, zapewniał, że „użyje wszelkich środków”, żeby ochronić Rosję. Biorąc pod uwagę jego ciągłe porażki na froncie i niezadowolenie wewnętrzne, nie ma już szans na deeskalację i wyjście z sytuacji z zachowaniem twarzy – Putin jest politykiem twardej ręki, dyktatorem pełną gębą. Dlatego może wchodzić tylko głębiej i głębiej w odmęty swojego szaleństwa. Zbliża się przez to do ostatniej broni – bomby jądrowej.

Były oficer CIA, Robert Baer, stwierdził w rozmowie z CNN, że coraz bardziej prawdopodobne jest użycie przez Rosję taktycznej broni jądrowej.

Nie cofnie się

Zarazem Baer stwierdził, że nie spodziewa się, żeby Putin zaczął iść na ustępstwa – wycofał wojska i zgodził się na negocjacje pokojowe.

Jest politykiem twardej ręki, tak się przedstawiał przez ostatnie 20 lat. Nie ustępuje dysydentom. Jest osaczony. Nie przewiduję, żeby się ugiął – stwierdził Robert Baer na antenie CNN.

Były oficer CIA powołał się też na swoje kontakty z Rosjanami. Jego rosyjscy znajomi są przekonani, że Putin zamierza uciec się do użycia broni jądrowej. Na początku była to jedynie groźba, ale wraz z rosnącymi porażkami, zwiększa się prawdopodobieństwo jej zrealizowania.

Trzeba zrozumieć, że Putin jest egocentrycznym szaleńcem – nie zawsze kieruje się racjonalnością i jest zdolny do wszystkiego, tylko żeby zachować pozory kontroli nad sytuacją.