18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Jest decyzja

Ogromna pomoc dla Ukrainy. USA wyślą śmiercionośną broń

13.04.2022  21:43
Joe Biden mówi o nowych dostawach broni do Ukrainy
Joe Biden mówi o nowych dostawach broni do Ukrainy Fot: AP/Associated Press/East News

Joe Biden poinformował w środę o przyjęciu przez USA kolejnego pakietu pomocy wojskowej, opracowanego z myślą o Ukrainie. Wkrótce w ręce ukraińskich wojskowych trafi broń o łącznej wartości 800 milionów dolarów. W skład pakietu wchodzą m.in. systemy artyleryjskie, śmigłowce oraz pojazdy opancerzone.

Ukraina szykuje się do największego starcia militarnego w Europie od czasów II wojny światowej. Bitwa o Donbas prawdopodobnie będzie kluczowa dla losów wojny, a być może nawet przyszłości Władimira Putna. Jednak, by Rosjanie zostali zatrzymani, konieczna jest pomoc Zachodu.

USA wysyła broń Ukrainie

Stany Zjednoczone, które przyjęły właśnie kolejny pakiet pomocy militarnej dla walczącej o wolność Ukrainy. Wkrótce trafi tam ogromna dostawa broni o wartości 800 mln dolarów.

Nowy pakiet pomocy będzie zawierał wiele z wysoce skutecznych systemów broni, które już dostarczamy, a także nowe zdolności skrojone pod szerszy atak Rosji, którego spodziewamy się na wschodniej Ukrainie - poinformował Biden.

Wśród wysłanego sprzętu znajdą się śmigłowce, amunicja artyleryjska i pojazdy opancerzone. Władze nie ujawniają szczegółów dotyczących uzbrojenia czy ilości przekazanej broni.

Zdaniem prezydenta USA wysyłane przez Zachód dostawy sprzętu wojskowego odegrały ogromną rolę w podtrzymaniu walki oraz odparciu rosyjskich ataków. Biden zapewnia, że "Amerykanie będą dalej wspierać odważny naród ukraiński w jego walce o wolność".