18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

to nie żart

Pożerają samców, kryją się w choinkach! Władze ostrzegają: UWAŻAJCIE!

13.12.2019  20:33
Pożerają samców, kryją się w choinkach! Władze ostrzegają: UWAŻAJCIE!
Pożerają samców, kryją się w choinkach! Władze ostrzegają: UWAŻAJCIE! Fot: Shutterstock

Nietypowe ostrzeżenie władz w Ohio. Wydali alert przed... choinkami. Grzmią: nie wnoście ich do domów, mogą być na nich gniazda "kanibali".

Stan Ohio ogarnęła przedświąteczna gorączka. Ludzie kupują choinki i przeżywają szok. Czemu? Bo właśnie władze wydały (zdawać by się mogło dziwaczne) ostrzeżenie. Zabraniają mieszkańcom wnoszenia drzewek do domów!

Kanibale w choinkach

Czemu? Skąd tak szokujący w przedświątecznym okresie alert? Jak się okazało, na choinkach odkryto gniazda modliszek. W każdym z nich mogą być setki jaj tych specyficznych, trochę przerażających owadów. Jeśli ktoś trafi na takie drzewko i zaniesie je do swojego domu, modliszki się wylęgną...

Modliszki mają raczej złą renomę... wszystko przez to, że mają skłonności do kanibalizmu i zdarza im się, że po kopulacji, pożerają samca. Dla ludzi są jednak całkowicie niegroźne. Skąd więc ostrzeżenie? Z troski o dobro owadów, które jeśli urodzą się w ciepłych domach mieszkańców Ohio, umrą z głodu.

logo Tu się dzieje