18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rzadki nowotwór, wysoka śmiertelność

Ojciec Beyonce ma raka piersi. Usłyszał dramatyczną diagnozę

Wojciech Kozicki
02.10.2019  11:17
Ojciec Beyonce chory na raka piersi - ten nowotwór jest zabójczy dla mężczyzn!
Ojciec Beyonce chory na raka piersi - ten nowotwór jest zabójczy dla mężczyzn! Fot: Facebook

Ojciec Beyonce Mathew Knowles pojawił się w programie „Good Morning America” i przekazał dramatyczne wieści o swoim zdrowiu – cierpi na raka piersi. Opowiedział przed kamerami o swojej chorobie.

Rak piersi u mężczyzn to schorzenie niezwykle rzadkie, bo w 99% chorują na niego kobiety. 67-letni ojciec Beyonce miał jednak pecha, a w programie Michaela Strahana wyznał, że jest chory. Pełny materiał nie został jeszcze wyemitowany w telewizji, pokazano jedynie teaser wywiadu, więc nie wiadomo, czy Mathew Knowles pokonał chorobę, czy nadal walczy o życie.

Rak piersi u mężczyzn często zabija chorego, ponieważ panowie się nie badają i diagnoza jest stawiana zbyt późno. Szacuje się, że umiera nawet 50 procent pacjentów.

Rak piersi u mężczyzn

Jak podaje poradnikzdrowie.pl, przyczyna raka piersi u mężczyzn to efekt działania estrogenów, czyli żeńskich hormonów płciowych. Gdy obniża się poziom hormonów męskich (testosteron) ryzyko nowotworu wzrasta. Do rozwoju tego typu raka mogą przyczynić się również urazy jąder mające wpływ na równowagę hormonalną. Choroba może być także dziedziczona.

Czytaj także