Protezowy boss

Okradł staruszkę na ulicy. Wyrwał jej... sztuczną szczękę

28.11.2020  11:05
Szczęka jej opadła
Szczęka jej opadła Fot: Nehris/Shutterstock

Koszty leczenie stomatologicznego mogą szokować. Okazję do szybkiego zarobku wyczuli także rabusie. Jeden z nich napadł na 67-letnią kobietę i ukradł jej protezę zębową.

Do zdarzenia doszło na ulicach jednego z hiszpańskich miasteczek. Wracająca z pracy kobieta została zaatakowana przez około 50-letniego mężczyznę. W wyniku szarpaniny staruszka upadła prosto na krawędź schodów. Złodziej wyrwał jej torebkę i uciekł. Ofiara napadu trafiła z obrażeniami żeber i płuc na oddział intensywnej terapii.

Jak się okazało, złodziej chwilę później porzucił ukradzioną torebkę. Przywłaszczył sobie jednak część jej zawartości. Zniknął między innymi banknot o wartości 5 euro, jednorazowy bilet autobusowy oraz... sztuczna szczęka! Według szacunków była to najcenniejsza zdobycz rabusia. Niestety jak na razie nie znaleziono skradzionej protezy.

Protezowy kieszonkowiec schwytany

Hiszpańska policja szybko namierzyła szczękowego bossa. Sprawcą incydentu był 46-letni Hiszpan, bardzo dobrze znany policji. Do tej pory pojawiał się w policyjnych kartotekach aż 24 razy.

Po groźnym napadzie, w mediach społecznościowych pojawiły się dyskusje o wysokich cenach protez zębowych. Koszt tych z najniższej półki przekracza kwotę 600 euro. Jeśli sytuacja się nie zmieni, osoby starsze powinny mieć się na baczności.

Czytaj także