18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Paweł królem?"

Ostatnie chwile królowej i... polski akcent! Wpadka BBC

Wojciech Kozicki
09.09.2022  10:54
Ostatnie chwile królowej i... polski akcent! Wpadka BBC [WIDEO]
Ostatnie chwile królowej i... polski akcent! Wpadka BBC [WIDEO] Fot: credit AP/EAST NEWS,

Śmierć królowej Elżbiety II i jej ostatnie chwile – na jaw wychodzą nowe informacje. Gdy BBC żegnało brytyjską królową i powadziło transmisję na żywo sprzed zamku, pokazano polską ciężarówkę i szalik z napisem Polska. Niektórzy odebrali to jako znak!

Królowa Elżbieta II nie żyje, a brytyjskie media ujawniają kolejne informacje o jej śmierci, testamencie i ostatnich chwilach. Zgodnie z założeniami operacji London Bridge, gdy tylko stacja BBC otrzymała informację o śmierci królowej Elżbiety II, natychmiast została zmieniona ramówka, a prezenterzy telewizyjni ubrali czarne garnitury. Telewizja rozpoczęła transmisję sprzed zamku Balmoral w Szkocji, a tam pojawił się zaskakujący polski akcent.

Ostatnie chwile królowej Elżbiety II i polska ciężarówka

Telewizja BBC pokazała zbliżenie na ciężarówkę wyjeżdżającą z królewskiej posiadłości. Okazuje się, że była to ciężarówka z Polski. Operator kamery zrobił zbliżenie na kabinę i pogrążeni w żałobie Brytyjczycy zobaczyli szalik z napisem „Polska”.  Za szybą ustawiona była tabliczka z imieniem "Paweł". 

Chociaż śmierć królowej Elżbiety II to smutek i wodospady łez, w internecie pojawiły się żarty z wpadki BBC i polskiej ciężarówki. Niektórzy kpili, że pałac Buckingham dał w ten sposób znak, iż „królem zostanie Paweł” lub, że „wśród ofiar są Polacy”. „Polski akcent w ostatnich chwilach królowej” zapisał się jednak w historii już na stałe.

Nie jest to jednak czas na żarty. Trwają bowiem przygotowania do niezwykłego pogrzebu królowej Elżbiety II. Pozostają też do rozstrzygnięcia kwestie spadkowe, bo monarchini zostawiła po sobie testament do rozdysponowania i gigantyczny majątek.

Czytaj także