18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Atakują cywilów!

Potężny ostrzał Charkowa! "Dziesiątki zabitych, setki rannych

28.02.2022  13:34
Rosjanie atakują Charków. Szokujące zdjęcia i nagrania wideo
Rosjanie atakują Charków. Szokujące zdjęcia i nagrania wideo Fot: AP/Associated Press/East News - bombardowanie Kijowa

Wojna na Ukrainie pochłania kolejne ofiary, a potwory Putina, ubrane w mundury rosyjskich żołnierzy, ostrzeliwują kolejne miasta. Ukraińskie władze podały, że nastąpił brutalny atak na Charków. Pociski spadły na osiedla mieszkalne.

Trwa rosyjska inwazja na Ukrainę, a coraz częściej ataki putinowskiego wojska wymierzone są w ludność cywilną. Właśnie poinformowano o masowym ostrzelaniu Charkowa za pomocą Gradów. Doradca w MSW Ukrainy Anton Heraszczenko na swojej stronie na Facebooku przekazał, że „są dziesiątki zabitych i setki rannych”.

Ostrzał Charkowa. Masakra ludności cywilnej

Portal Nexta przekazał, że w Charkowie atak nastąpił w pobliżu centrum handlowego. Dziennikarz portalu Nowy Ład Michał Nowak napisał, że coraz częstsze atakowanie obiektów cywilnych wynika z braku zakładanych postępów w podboju Ukrainy.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Ukrainy: dziesiątki zabitych w wyniku zmasowanego ostrzału Charkowa – informuje Wirtualna Polska.

Jednocześnie brytyjski reporter dziennika "The Telegraph" przekazał w niedzielę wieczorem, że Rosjanie uczestniczący w ataku na Charków próbują wydostać się z tego miasta. Podobno proszą Ukraińców o pomoc, szukając cywilnych ubrań.

Szef obwodowej administracji Ołeh Syniehubow przekazał w niedzielę, że Ukraina odzyskała pełną kontrolę nad Charkowem. W niedzielę od wczesnego poranka pojawiały się informacje o walkach z Rosjanami w tym mieście. Syniehubow przekazał, że "pojmano dziesiątki" rosyjskich żołnierzy – pisał Onet.

Tymczasem na kolejny atak przygotowują się mieszkańcy Kijowa. Udostępniono zdjęcia, na których widać jak ludność cywilna buduje prowizoryczne barykady w centrum, a także przygotowuje kolejne koktajle Mołotowa.

logo Tu się dzieje