18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ukraina zdradza prawdę

Oto, co czeka ROSYJSKICH JEŃCÓW WOJENNYCH

14.03.2022  16:26
Ukraina mówi, co zrobi z jeńcami wojennymi
Ukraina mówi, co zrobi z jeńcami wojennymi Fot: Ukrinform/East News

Rosyjscy jeńcy wojenni wiedzą już, czego mogą się spodziewać ze strony Ukraińców. Prawdę na ten temat zdradziła tamtejsza wicepremier. W obliczu wojny dyskusja o takich tematach jest w pełni uzasadniona.

Wojna w Ukrainie trwa już kilka tygodniu. Jak na razie strona zaatakowana broni się nadwyraz dzielnie, a Rosjanie często dostają po głowie. Wielu żołnierzy Putina trafia w niewolę ukraińską.

Jakie będą losy rosyjskich jeńców wojennych?

Wiadomo już, co czeka pojmanych przez ukraińskie wojskie jeńców wojennych. Wicepremier ukraińskiego rządu Iryna Wereszczuk, cytowana przez portal RBK, poinformowała, że rosyjscy jeńcy zostaną wymienieni na wziętych do niewoli Ukraińców. Drugą opcją jest obycie kary w Ukrainie i podjęcie pracy nad odbudową zniszczonej infrastruktury.

Oczywiście nie jesteśmy barbarzyńcami (...), jak armia rosyjska. Będziemy działać zgodnie z międzynarodowym prawem humanitarnym. Rosyjscy jeńcy wojenni zostaną wymienieni albo będą odbywać karę na Ukrainie

- powiedziała Wereszczuk. 

Pod koniec ostatniego tygodnia Kijów informowało o tym, że w ukraińskiej niewoli znajduje się około tysiąca rosyjskich żołnierzy. Teraz z pewnością ta liczba już wzrosła. Jakiś czas temu na konferencji prasowej w Kijowie rosyjscy żołnierze, pojmani na Ukrainie, wzywali przywódców swojego kraju do "zaprzestania bezsensownej i podstępnej wojny z Ukrainą".

Jest tu wielu takich jak my i prędzej czy później wrócimy do domu, a ludzie stracą cierpliwość i chwycą za broń, by obalić rząd, który podstępnie wysyła tu chłopców jako mięso armatnie 

- mówił jeden z żołnierzy, Maksym Czernik.

Teraz chyba cały wolny świat trzyma kciuki za walczących dzielnie Ukraińców.