18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szok

Oto najbardziej płodna kobieta na świecie. Urodziła 44 dzieci

20.10.2019  17:41
Oto najbardziej płodna kobieta na świecie. Urodziła 44 dzieci
Oto najbardziej płodna kobieta na świecie. Urodziła 44 dzieci Fot: Facebook

Ma zaledwie 40 lat, a już dała życie aż 44 dzieciom. Oto najbardziej płodna kobieta na świecie - Mariam Nabatanzi.

Mariam ma rzadką chorobę genetyczną, która sprawiła, że niemal wszystkie jej ciąże były mnogie. Niemniej, w wieku 40 lat jest ona matką... 44 dzieci! Jak radzić sobie z taką gromadą? Nie mamy zielonego pojęcia.

Mariam Nabatanzi pochodzi z Ugandy. 4 lata temu mąż ją porzucił i od tego momentu wychowuje swoje dzieci zupełnie sama. Co jeszcze bardziej przerażające - miała ona ledwie 12 lat, kiedy wyszła za mężczyznę w wieku 40 lat. 

W wieku 13 lat dziewczynka urodziła swoje pierwsze bliźnięta. Potem niemalże co rok rodziła kolejne dzieci. Niestrudzenie. 

Oto najbardziej płodna kobieta na świecie

Mariam nie dawała już rady i w wieku 23 lat, kiedy miała już 25 dzieci - udała się do lekarza, prosząc go by jakoś jej pomógł. Nie miała już siły nosić i rodzić kolejnych par wieloraczków. 

Lekarz nie pomógł, a jedynie oświecił ją, że cierpi na chorobę genetyczną, która sprawia, że w jednym cyklu produkuje nie jedno, a nawet kilka jajeczek i dlatego zachodzi ciągle w ciąże mnogie.

Medyk poinformował ją, że leczenie może być groźne dla jej życia i zdrowia. Z jakichś nieznanych nam przyczyn nie zlecił jej również przyjmowania antykoncepcji. 

Jej przypadek jest genetycznym schorzeniem.Doprowadza do hiper-owulacji, która uwalnia wiele jaj w jednym cyklu, co znacznie zwiększa szansę na posiadanie bliźniąt lub trojaczków. To wina genów

– mówił dr Charles Kiggundu, ginekolog ze szpitala Mulago w Kampali.

Ostatnią ciążę kobieta przeżyła 3 lata temu. Na świat przyszły martwe bliźniaki, co załamało dzielną matkę. To wtedy porzucił ją mąż. 

Mariam utrzymuje swoją rodzinę sama. Pracuje jako fryzjerka, do tego jest dekoratorką i urządza imprezy. Są momenty, w których zbiera złom, żeby dorobić do swojej pensji. Jest bardzo zdeterminowana i nie poddaje się mimo trudów, jakie stawia przed nią los.

Żeby wykarmić swoje dzieci, Mariam każdego dnia zużywa 25 kg kukurydzy i kilka kilogramów ryżu. Codziennie robi też kilkukilogramowe pranie.

Przeczytaj więcej
Komentarze