18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

będzie konklawe?

PAPIEŻ ZREZYGNUJE ZE STANOWISKA? Franciszek zdecydował

01.09.2021  13:28
Papież Franciszek zdecydował w sprawie abdykacji
Papież Franciszek zdecydował w sprawie abdykacji Fot: Giulio Napolitano/Shutterstock

KościółKatolicki szykuje się na wybory nowego papieża? Świat obiegła wieść o abdykacji Franciszka, teraz duchowny oznajmił, jaka jest jego decyzja w tej sprawie.

Papież Franciszek zmaga się ostatnimi czasy z problemami zdrowotnymi i rozważa rezygnację z funkcji szefa Kościoła Katolickiego - donosiła kilka dni temu jedna z włoskich gazet. Rewelacji tych długo nie komentował nikt z Watykanu, więc wierni zaczęli się niepokoić. Teraz wiadomo już, jaka zapadła w tej kwestii decyzja.

Zwierzchnik Kościoła Katolickiego udzielił wywiadu hiszpańskiej rozgłośni radiowej Cope. Poinformował, że z jego zdrowiem jest już dużo lepiej i w pełni wrócił do sił sprzed operacji.

Teraz mam jelito krótsze o 33 centymetry

- powiedział papież Franciszek, ujawniając, że na operację namówił go pielęgniarz, choć medycy doradzali kurację antybiotykową. Dodał przy tym, że cały czas bierze leki i może jeść już wszystko.

Będzie konklawe? Franciszek zdecydował

Co jednak z doniesieniami o abdykacji? O swoich rzekomych planach papież dowiedział się kilka dni po ich ujawnieniu światu. Rewelacje te bardzo Franciszka zadziwiły - ani myśli ponoć, by z przewodniczenia Kościołowi rezygnować.

Nigdy nie przyszło mi do głowy, by podać się do dymisji - powiedział stanowczo.

Nie wiem, skąd oni to wzięli, że chcę ustąpić - dziwi się papież. - Odkryłem znacznie później, po kilku dniach, że było coś o mojej dymisji. Za każdym razem, kiedy papież jest chory, wieje zawsze bryza albo huragan konklawe stwierdził z ironią.

Papież Franciszek ma 84 lata. 4 lipca przeszedł poważną operację jelita grubego, która ponoć uratowała mu życie.

Zobacz także
Czytaj także
Przeczytaj więcej