18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Putin nie zna granic

PLAN ROSJI UJAWNIONY! Wstrząsające doniesienia ze wschodu

Emilia Waszczuk
04.02.2022  08:31
Władimir Putin nie może doczekać się wojny. Szykuje prowokację
Władimir Putin nie może doczekać się wojny. Szykuje prowokację Fot: Frederic Legrand - COMEO/Shutterstock

Władimir Putin szuka pretekstu do ataku? Dyktator z Rosji szykuje ponoć obrzydliwą, propagandową prowokację. Nie może doczekać się wojny. 

Rosja szykuje się do wojny, a cały świat w napięciu czeka, co i kiedy się wydarzy. Władimira Putina przed atakiem próbują powstrzymać Unia Europejska i USA, wspiera go chyba jedynie Aleksander Łukaszenka. Najbardziej zagrożonym państwem pozostaje Ukraina i to na niej skupiają się oczy Zachodu, jednak Polacy trwają w niepewności - czy ciągłe słowne ataki i oskarżenia oznaczają, że i my nie możemy spać spokojnie?

Tymczasem pojawiają się wieści, że amerykański wywiad wykrył plany Rosjan. Mowa o wielkiej prowokacji Putina, który chciał przeprowadzić sfabrykowany atak na Ukrainę. Po co? Być może po to, by Zachód na niego zareagował. Putin ciągle powtarza bowiem, że wojna się zacznie, ale dopiero, gdy ktoś skieruje swe siły przeciwko Rosji. Trzeba więc te działania jakoś wywołać...

Putin szykuje udawany atak?

Okazuje się, że plany Putina są jeszcze bardziej przebiegłe. Dyktator z Rosji wymyślił sobie, że przeprowadzi inscenizację ataku i ją nagra, a później będzie to pokazywał to ludziom. Aby całość uwiarygodnić, na nagraniu miałby zostać pokazany sprzęt typowy dla armii Ukrainy.

Plan rzekomego ataku zakłada stworzenie drastycznego i propagandowego nagrania, które zawierałoby inscenizowane sceny eksplozji, pokazywałoby zwłoki i aktorów grających żałobników

- przekazał rzecznik Pentagonu John Kirby.

- W przeszłości byliśmy świadkami tego typu operacji ze strony Rosji, więc ważne, byśmy je dostrzegali i nagłaśniali - dodał.

Amerykanie o wykrytym spisku władze Ukrainy poinformowali już ponoć kilka dni wcześniej, teraz wieści o nim przekazali reszcie świata. Szczegółów jednak nie zdradzają.