18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

KTO PODPALA ROSJĘ?

POTĘŻNY POŻAR W MOSKWIE! W płonącym budynku uwięzieni są ludzie

03.06.2022  12:13
Potężny pożar w Moskwie
Potężny pożar w Moskwie Fot: Tsuguliev/Shutterstock

Plaga pożarów w Rosji trwa. W piątek wybuchł pożar w dużym biurowcu w Moskwie. Służby ratownicze wszczęły najwyższy, piąty poziom alarmowy.

Wielki dramat w zachodniej części Moskwy. Płoną cztery piętra centrum biznesowego "Grand Setun Plaza" - poinformowała rosyjska agencja prasowa TASS.

Jak donoszą Rosjanie, sytuacja jest bardzo poważna. Służby ratunkowe nadały pożarowi najwyższy, piąty stopień alarmowy. Powierzchnia pożaru wynosi ponoć około 1000 metrów kwadratowych. Do gaszenia ognia zaangażowano już 180 osób z 41 jednostek przeciwpożarowych. Na miejsce wysłano trzy śmigłowce Ka-32 - podaje Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych.

Ogromny pożar w Moskwie

Jak na razie brak informacji o zabitych i rannych. Na miejsce wysłano 15 załóg karetek, okoliczne szpitale są w gotowości na przyjęcie poszkodowanych. Wiadomo, że część pracowników centrum została ewakuowana. Niestety spora grupa ludzi została uwięziona w płonącym budynku. Mowa o osobach pracujących na szóstym i siódmym piętrze.

Zagrożone jest życie i zdrowie nie tylko uwięzionych ludzi, ale też okolicznych mieszkańców. Część infrastruktury centrum biznesowego ma być wykonana z przestarzałych, łatwopalnych materiałów. W okolicy roznosi się żrący, gęsty dym.