18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

dramat

POŻAR NA OIOM! Szpital w ogniu, są ofiary

Emilia Waszczuk
09.06.2021  09:20
Pożar w szpitalu. Trzy osoby nie żyją
Pożar w szpitalu. Trzy osoby nie żyją Fot: Planeta.pl

W środę nad ranem w szpitalu w Riazaniu doszło do dramatycznego zdarzenia. Na oddziale OIOM wybuchł pożar. Kilka osób nie żyje.

Makabryczny poranek w centralnej Rosji. W szpitalu w Riazaniu doszło do pożaru. Ogień pojawił się na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej, na którym przebywali podłączeni do respiratorów pacjenci z COVID-19.

Już wiadomo, że w pożarze zginęło trzech pacjentów, a siedmiu kolejnych jest rannych. Ciężkie obrażenia poniosła także pielęgniarka, która jako pierwsza zauważyła ogień i próbowała samodzielnie go ugasić. 37 osób zostało ewakuowanych z budynku.

Pożar w szpitalu. Wszczęto śledztwo

Jak na razie nie wiadomo jeszcze dokładnie, co było przyczyną pożaru. Wstępnie mówi się o zwarciu elektrycznym, pojawiła się też wersja, wedle której przyczyną był respirator.

Z powodu zbyt dużego obciążenia respiratorów kabel nie wytrzymał i zapalił się

- podała agencja Interfax.

Rosjanie twierdzą, że na oddziale OIOM doszło do przeciążenia zasilania respiratora. Felerny sprzęt miał być sprowadzony zza granicy. Agencja TASS podaje, że wersja z respiratorem jest jedną z badanych przez śledczych. Ci nie wykluczają jednak innych awarii.

Czytaj także
Przeczytaj więcej