18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostatnia wola

PRZEDZIWNE szczegóły pogrzebu księcia Filipa. Wiemy wszystko

16.04.2021  16:54
Pogrzeb księcia Filipa
Pogrzeb księcia Filipa Fot: AFP/EAST NEWS

Przedziwne szczegóły uroczystości pogrzebowej księcia Filipa wciąż wychodzą na jaw. Rodzina zrobi wszystko, by spełnić ostatnią wolę seniora rodu. Sytuację zdecydowanie utrudnia jednak trwająca pandemia koronawirusa.

Żelazny książę zmarłŚmierć księcia Filipa jest szczególnie trudna dla jego najbliższych - wiadomo, że doprowadziła jego żonę, królową Elżbietę II do krytycznego stanu. Wszyscy teraz zastanawiają się, jak będzie wyglądało pożegnanie monarchy.

Książę Filip nie żyje. Znamy szczegóły pogrzebu

Chociaż Brytyjczycy podświadomie przygotowywali się już wcześniej na ostatnie pożegnanie monarchy - nigdy nie ma odpowiedniego momentu na takie wydarzenia. Aktualnie oczekiwaniu na pogrzeb księcia Filipa - wszyscy spekulują na temat tego, jak uroczystość będzie wyglądać. Zdecydowanie z tego, o czym informuje rodzina królewska można wywnioskować, że to będzie duże wydarzenie, którego długo nie zapomnimy.

Z powodu trwającej pandemii koronawirusa, księcia pożegna tylko rodzina, a dodatkowo monarcha zostanie pochowany w trumnie z najlepszej jakości brytyjskiej WEŁNY. Mężowi królowej bliskie były idee ekologiczne i takie rozwiązania będą uczczeniem jego pamięci. Taka była z resztą jego wola. Taka trumna ma nietypowy, charakterystyczny kształt, jest zaokrąglona. Kosztuje 900 funtów, więc około 4,5 tysiąca złotych. 

Filip zażyczył sobie, by jego ciało powieziono w ostatnią drogę w specjalnie zmodyfikowanym, hybrydowym Land Roverze i sam pomagał go zaprojektować. Na pogrzebie księcia Filipa zjawią się wszystkie dzieci i wnuki męża Elżbiety II, a także premier Wielkiej Brytanii - Boris Johnson. 

Książę Filip zostanie upamiętniony nie tylko jako królewski małżonek, ale również jako weteran wojenny. Zgodnie z jego wolą, podczas pogrzebu odegrany został wojskowy hejnał. „Action Stations” czy "Wszystkie ręce na pokład", sygnały bojowe, które rozbrzmiewają na okrętach, sygnalizują, że wszystkie osoby muszą udać się na stanowiska bojowe. 

Przypominamy, że ta uroczystość odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 kwietnia o godzinie 16 czasu polskiego. Odbędzie się w kaplicy św. Jerzego na Zamku Windsor. Zaplanowano, zgodnie z życzeniem zmarłego, że uroczystość będzie miała charakter półpaństwowy. Dla wszystkich Brytyjczyków będzie to wyjątkowo wzruszający i wyciskający łzy moment.

Czytaj także
Przeczytaj więcej