18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Brytyjskie media odkrywają karty

PRZYCZYNA ŚMIERCI KSIĘCIA UJAWNIONA. Tajemniczy zapis w akcie zgonu

05.05.2021  16:50
Media ujawniły przyczynę śmierci księcia Filipa
Media ujawniły przyczynę śmierci księcia Filipa Fot: ADRIAN DENNIS/AFP/East News

Prawie miesiąc po śmierci księcia Filipa, męża Elżbiety II królowej brytyjskiej, media w końcu dotarły do jego aktu zgonu. Obywatele Wielkiej Brytanii w końcu dowiedzieli się, jaka była przyczyna zgonu monarchy.

Książę Edynburga, Filip Mountbatten zmarł 9 kwietnia nad ranem, w swoim łóżku w zamku Windsor. Dopiero kilka godzin później, o godzinie 13, pogrążona w rozpaczy królowa Elżbieta II wydała w tej sprawie oficjalny komunikat.

Śmierć 99-latka miała być łagodna, mężczyzna nie cierpiał. Wiadomo już także, że przyczyną nie była przebyta niewiele wcześniej operacja serca, ani infekcja, przez którą spędził kilka tygodni w szpitalu.

Przyczyna śmierci księcia Filipa

Brytyjskie media dotarły do aktu zgonu, w którym jako przyczynę śmierci wpisano... PODESZŁY WIEK. Nie ma ani słowa o chorobach monarchy, nie wspomniano o hospitalizacji, operacji, rekonwalescencji.

Akt zgonu księcia Filipa podpisał główny królewski lekarz Huw Thomas. Zmarły został opisany jako "Jego Królewska Wysokość Książę Filip, Książę Edynburga, znany dawniej jako Książę Grecji i Danii Philippos, a także jako Filip Mountbatten".

Jak tłumaczy "The Telegraph", w Wielkiej Brytanii uznanie podeszłego wieku za przyczynę śmierci, to zjawisko całkiem normalne. Lekarze robią tak za każdym razem, gdy zgon nie wynika z wypadku lub nagłej sytuacji zdrowotnej. Podobną praktykę stosuje się wobec wszystkich seniorów, którzy przekroczyli 80 rok życia, a ich stan powoli pogarsza się ze względu na wiek i zmęczenie organizmu.

Czytaj także