18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

dziesiątkują ich

PUTIN DOSTANIE BIAŁEJ GORĄCZKI. Gargantuiczne straty Rosji

Emilia Waszczuk
28.03.2022  10:07
Olbrzymie straty Rosji w wojnie z Ukrainą
Olbrzymie straty Rosji w wojnie z Ukrainą Fot: AP/Associated Press/East News

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał zaktualizowane dane o stratach Rosjan w wojnie z Ukrainą. Putin nie ma szans na wygraną?

Miały być trzy dni, jest już ponad miesiąc. Armia Putina okazała się dużo słabsza, niż świat myślał, a ich sprzęty, choć w dużej mierze nowe, to niewystarczające i często wadliwe. A w rękach niewyszkolonych żołnierzy nierzadko niemal bezużyteczne.

Ukraińcy pokazali dobitnie, że choć ich kraj jest dużo mniejszy, to hart ducha ogromny, a miłość do ojczyzny niezwyciężona. Bronią się zaciekle i dają Rosjanom popalić. I to nie tylko żołnierze, ale nawet zwykli mieszkańcy miast (pani niszcząca drona słoikiem kiszonych pomidorów), czy rolnicy (ciągnik holujący czołg).

Straty Rosji. Tysiące zabitych żołnierzy

W poniedziałek Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał najnowsze, zaktualizowane dane na temat strat Rosji. Zaznaczają przy tym, że ofiar i szkód może być dużo więcej - ciągłe walki utrudniają liczenie.

I tak Ukraińcy doliczyli się jak dotąd aż 586 straconych przez Rosjan czołgów. Zniszczyli 302 systemy artyleryjskie wroga, 1694 pojazdy opancerzone, 1150 samochodów, 95 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych, 54 systemy przeciwlotnicze, 73 cysterny z paliwem i 7 okrętów. Zestrzelili też 66 bezzałogowych statków powietrznych, 123 samoloty i 127 śmigłowców, oraz zniszczyli cztery mobilne systemy rakiet balistycznych krótkiego zasięgu.

Ponadto od rozpoczęcia wojny Rosjanie stracili - wedle szacunków Ukrainców - już blisko 17 tysięcy żołnierzy!

Czytaj także