18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nikomu nie ufa?

PUTIN LIKWIDUJE SWOICH DORADCÓW? Zniknął najważniejszy generał

23.03.2022  16:30
Siergiej Szojgu się ukrywa?
Siergiej Szojgu się ukrywa? Fot: Pool Sputnik Kremlin/Associated Press/East News

Rosyjscy dziennikarze coraz częściej mówią o "zniknięciu" najbliższego Putinowi doradcy, generała Siergieja Szojgu. To właśnie minister rosyjskiej obrony najbardziej popiera inwazję na Ukrainę oraz odpowiada za rzeź, jakiej dokonują putinowscy żołnierze. Jednak od 11 marca słuch po nim zaginął.

Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu do niedawna praktycznie codziennie udzielał się w mediach społecznościowych. Udzielał też telewizyjnych wywiadów, gdzie z chęcią opowiadał o "operacji wojskowej w Ukrainie", budując przy tym swój pozytywny wizerunek. Jednak od 11 marca rosyjski dowódca tajemniczo "wyparował".

Generał Siergiej Szojgu "zniknął"

Ostatni raz minister obrony widziany był na opublikowanym materiale wideo, przedstawiającym wręczanie odznaczeń dla żołnierzy, którzy brali udział w "specjalnej operacji wojskowej" na terenie Ukrainy. Po jego zaginięciu coraz częściej mówi się, że Władimir Putin zaczął działać w pojedynkę, gdyż stracił zaufanie do swoich doradców.

Kreml informował jeszcze o spotkaniu Putina z Szojgu, do którego miało dojść 18 marca podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa. Nie ma jednak żadnych dowodów potwierdzających informację o tym, że minister obrony uczestniczył w tym spotkaniu.

Współpracownicy Szojgu twierdzą, że zmaga się on z poważnymi problemami z sercem. Jednak pojawiła się też teoria, że minister może pracować nad planem obalenia Putina. Jednocześnie dziennikarze zaznaczają, że do tej pory Szojgu i Putin jednoznacznie opowiadali się za kontynuowaniem inwazji.