18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Putin = bestia?

PUTIN MORDUJE DZIECI. Tragiczne informacje z Ukrainy

Emilia Waszczuk
04.03.2022  12:50
Rosjanie mordują ukraińskie dzieci
Rosjanie mordują ukraińskie dzieci Fot: AP/Associated Press/East News

Władimir Putin rękami żołnierzy morduje niewinne dzieci. Ukraina podała tragiczny bilans z pierwszego tygodnia inwazji.

Armia Władimira Putina nie liczy się z nikim i niczym. Inwazja na naszych wschodnich sąsiadów trwa już dziewiątą dobę i dawno przestała być atakiem na władze państwowe i obiekty wojskowe. Od kilku dni masowo ostrzeliwane są obiekty cywilne, w tym domy mieszkalne, szpitale czy szkoły.

Według danych przekazywanych przez Ukrainę, przez pierwszy tydzień wojny Rosjanie pozbawili życia około 3 tysięcy obywateli Ukrainy, a blisko 4 tysiące osób zostało rannych. Niestety krwawy bilans wciąż rośnie.

Armia Putina morduje dzieci

W piątek 4 marca władze Ukrainy przekazały smutne informacje o śmierciach najbardziej niewinnych obywateli kraju - dzieci. Od początku wojny w wyniku najazdu Rosjan w Ukrainie zginęło 28 dzieci, a 64 zostało rannych.

Jak podała przedstawicielka prezydenta ds. praw dziecka Darja Harasymczuk, około 1,,5 miliona dzieci przebywa na ostrzeliwanych i oblężonych terenach. Wśród nich są dzieci bez opieki i niepełnosprawne, potrzebujące pilnej pomocy. Harasymczuk przypomina, że w wyniku ostrzału Rosjan zniszczone zostały liczne szpitale, szkoły i przedszkola.

Rosja: to nie my zabijamy cywilów. A KTO?

W piątek Rada Praw Człowieka ONZ przegłosowała rezolucję potępiającą łamanie niezbywalnych praw każdej osoby, do których doszło w czasie rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Jednocześnie ONZ powołała komisję śledczą, która zbadać ma wspomniane przypadki.

Naszym wspólnym obowiązkiem jest pociągnięcie winnych do odpowiedzialności poprzez zlecenie dokumentacji i weryfikacji rosyjskich zbrodni oraz identyfikację sprawców

- powiedziała chwilę przed głosowaniem ambasador Ukrainy przy ONZ w Genewie Jewhenija Filipenko.

Rosja uparcie zaprzecza, jakoby w czasie inwazji na Ukrainę atakowała ludność cywilną i oskarża "zwolenników nowej rezolucji o użycie "wszelkich środków, by obwinić Rosję za wydarzenia w Ukrainie". Jeśli więc nie oni zabijają obywateli Ukrainy, to kto? tego nie wyjaśnili, ale stale oskarżają NATO, zachód i samych Ukraińców o prowokacje.

Czytaj także