18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe doniesienia

PUTIN OPUSZCZA ROSJĘ. Kreml ujawnił plany rosyjskiego dyktatora

12.07.2022  17:42
Putin wylatuje do Iranu
Putin wylatuje do Iranu Fot: MIKHAIL METZEL/AFP/East News

Władimir Putin odwiedzi w przyszłym tygodniu Iran, by "zacieśniać współpracę gospodarczą" między Moskwą, a Teheranem. Na spotkaniu pojawi się również prezydent Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem.

Szef Komisji Gospodarczej Parlamentu Iranu Mohammadrez Reza Pour Ebrahimi poinformował, że ostatnia podróż irańskiego przywódcy do Rosji umożliwiła wypracowanie "pozytywnej atmosfery" wobec przyszłej współpracy gospodarczej tych krajów. Zapewnił też, że zawarto ostatnio porozumienia "otwierające nowe możliwości".

Putin leci do Iranu

Władimir Putin poleci do Teheranu 19 lipca. Spotkanie ma umożliwić współpracę, która będzie odpowiedzią na sankcje nałożone przez Zachód w związku z wojną w Ukrainie. Informacje o podróży potwierdził rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.

Oprócz spotkania trójstronnego będą oczywiście również spotkania dwustronne. Wczoraj informowaliśmy o zbliżających się kontaktach na najwyższym szczeblu między Putinem a Erdoganem i tam też odbędzie się to spotkanie - przekazał Pieskow.

USA donosi, że Rosja może wkrótce otrzymać od Iranu kilkaset sztuk dronów bojowych. Jak przekazał, doradca ds. bezpieczeństwa Jake Sullivan, "już pod koniec lipca wystartuje szkolenie sił rosyjskich w zakresie ich obsługi".

Czytaj także