18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nie wygląda dobrze

PUTIN W BARDZO ZŁYM STANIE? Nowe wideo DOWODEM CHOROBY

22.04.2022  11:42
Władimir Putin jest chory?
Władimir Putin jest chory? Fot: AFP/EAST NEWS

Władimir Putin jest ciężko chory? Nowe nagranie z rosyjskim tyranem zaognia spekulacje o pogarszającym się stanie zdrowia polityka.

Co się dzieje z Władimirem Putinem? Moskiewski tyran zażądał powstrzymania ataku na hutę Azowstal w Mariupolu, bo stwierdził, że szkoda życia żołnierzy. Już to każde zastanowić się, czy z politykiem wszystko w porządku, wszak dotąd nie miał oporów przed mordowaniem ludzi, nawet swoich.

Nie to jednak budzi wątpliwości świata, a wygląd i zachowanie mężczyzny. Władimir Putin spotkał się z rosyjskim ministrem obrony Siergiejem Szojgu. Najpierw do mediów trafiło zdjęcie z tego spotkania, później dwunastominutowe nagranie. A to, jak Władimir Putin zachowuje się i wygląda na rzeczonym wideo, daje mocno do myślenia.

Putin chory?

W świecie krążą plotki, jakoby Władimir Putin był ciężko chory. Na co? Wersje są różne, a najbardziej prawdopodobna to rak trzustki. Świadczyć ma o tym zmiana w wyglądzie polityka i fakt, że stale odwiedza go lekarz onkolog, specjalizujący się właśnie w nowotworze tego gruczołu.Inna diagnoza to choroba Parkinsona.

Na zdjęciu Putina pochodzącym ze spotkania z Szojgu, przywódca wygląda dość dziwnie. Osunął się w krześle, jest przygarbiony, a ręką trzyma stół. Ekspert od mowy ciała Łukasz Kaca mówi, że może to być oznaką pogarszającego się stanu zdrowia. Ale jest też inny domniemany powód:

Jeśli to prawda, trzymanie stołu byłoby uzasadnione, bo pozwalałoby Putinowi kontrolować ewentualne drżenie rąk. Ponownie można zauważyć, że zsunął się nieco na krześle. Jednak nie dowiemy się, czy podłożem tego zachowania faktycznie jest jego stan zdrowia, czy chęć pokazania się jako pewny siebie, ale stanowczy lider

- wyjaśnia ekspert w rozmowie z Onetem.

Choroba postępuje

W sieci pojawiło się jednak także wideo ze spotkania, a ono rzuca już większy cień na stan Władimira Putina. Przez całe 12 minut polityk uporczywie przytrzymuje się stołu. Może to świadczyć o próbie ukrycia drżenia rąk, spowodowanego chorobą Parkinsona. I o ile to akurat się udało, to widać, jak pod stołem tyranowi drżą stopy!

Czy to tylko ja mam wrażenie, że z każdym dniem wojny jest coraz gorzej, jeśli chodzi o to, jak Putin wygląda? Widzę drastyczną różnicę między chwilą obecną a końcem lutego

- pisze na Twitterze reporter ukraińskiego The Kiev Independent, Illia Ponomarenko. A wtórują mu inni dziennikarze, w tym Louise Mensch (była deputowana brytyjskiego parlamentu i dziennikarka), która już wcześniej spekulowała o chorobie tyrana.

Czytaj także