18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

makabra się powtarza

PUTIN ZNÓW ZAATAKOWAŁ KIJÓW. Przerażające sceny w stolicy Ukrainy

26.06.2022  11:57
Kolejny atak Rosji na Kijów

Rosyjska armia znów atakuje stolicę Ukrainy. W stronę Kijowa wystrzelono kilkanaście pocisków. Są pierwsze informacje o zabitych i rannych.

Wojna w Ukrainie trwa już kilka miesięcy. Zdawało się, że Władimir Putin porzucił plan zrównania z ziemią całego kraju, a w szczególności jego stolicy, teraz jednak powraca strach o jego szaleńcze zamiary. Armia rosyjska ponownie zaatakowała Kijów.

W stronę ukraińskiej stolicy wystrzelonych zostało aż 14 rakiet, Część z nich została unieszkodliwiona przez obronę przeciwlotniczą, niestety niektóre spadły na miasto.

Rakiety spadły na Kijów

Informację o zbombardowaniu Kijowa potwierdził w niedzielę rano mer miasta Witalij Kliczko. - Kilka wybuchów w dzielnicy Szewczenkowskiej. Załogi karetek i ratownicy na miejscu. W dwóch budynkach trwa akcja ratunkowa i ewakuacja mieszkańców - napisał w serwisie Telegram.

Już wiadomo, że częściowo zniszczony został m.in. 9-piętrowy budynek mieszkalny. W bloku wybuchł pożar obejmujący trzy najwyższe piętra.  Spod gruzów wydobyto kilkuletnią dziewczynkę i jej matkę. Kobieta jest obywatelką Rosji.

Są też pierwsze, nieoficjalne na razie informacje o co najmniej sześciu osobach rannych. Jedna osoba miała zginąć - to ojciec wspomnianej już dziewczynki, 7-letniej Rosjanki.