18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czarny scenariusz

Padła data ataku na Mołdawię. Rosja rozszerza konflikt?

06.05.2022  14:48
Rosja wkrótce zaatakuje Mołdawię?!
Rosja wkrótce zaatakuje Mołdawię?! Fot: AP/East News

Rosja zaatakuje kolejny kraj? Tuż po tym, jak wywołała krwawą wojnę w Ukrainie, planuje najechać na Mołdawię. Pojawia się nawet data rozpoczęcia następnego konfliktu zbrojnego z rozkazu Putina.

Wygląda na to, że Władimir Putin nie zatrzyma się na Ukrainie. Wojna od początku nosi znamiona konfliktu, który może się rozszerzyć. Wygląda na to, że Rosja podjęła decyzję, a scenariusze, które już się kreślą, są wyjątkowo dramatyczne.

Rosja wkrótce zaatakuje Mołdawię?!

Jak podaje "The Times" Rosja ma gotowy plan ataku na Mołdawię. Według gazety inwazja ma zostać przeprowadzona według tzw. "donbaskiego" scenariusza. W ciągu ostatniego tygodnia w Naddniestrzu odnotowano kilka incydentów, w tym ataki na siedzibę lokalnej agencji bezpieczeństwa w Tyraspolu. Jeśli się to potwierdzi, wszelkie spekulacje o wojnie światowej mogą być bliższe, niż sądzimy.

Według cytowanych przez dziennik ukraińskich źródeł wywiadowczych istnieje "szereg przesłanek", które wskazują na to, że w bliskiej perspektywie może dojść do ataku na to państwo byłego Związku Radzieckiego, w którego armii służy zaledwie 3250 żołnierzy.

W tej sytuacji poczucie zagrożenia u Polaków, którzy również jeszcze pamiętają czasy PRL-u, zdecydowanie rośnie. Zachodnie doniesienia mówią o tym, że Władimir Putin może ogłosić uznanie niepodległości Naddniestrza, co doprowadziłoby do realizacji "scenariusza donbaskiego" i stanowiłoby bezpośrednie zagrożenie dla integralności terytorialnej Mołdawii.

Co gorsza, obecnie pojawiają się nawet pierwsze przecieki dotyczące daty rozpoczęcia ewentualnego konfliktu. "Rosja opracowała szczegółowy plan agresji na Mołdawię, a dniem jej rozpoczęcia może być 9 maja" - poinformowała telewizja Kanał 24, powołując się na źródło w ukraińskich służbach specjalnych.

Myślicie, że tym razem obawy świata również znajdą odbicie w rzeczywistości i okażą się w pełni słuszne?

logo Tu się dzieje