18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Winni wykolejeńcy?

Pożar pociągu i wiele ofiar. Ustalili przyczynę tragedii [WIDEO]

Wojciech Kozicki
31.10.2019  11:46
Pożar pociągu i kilkadziesiąt ofiar - przyczyną tragedii jest ludzka głupota
Pożar pociągu i kilkadziesiąt ofiar - przyczyną tragedii jest ludzka głupota Fot: You

Katastrofa kolejowa i masakra w Pakistanie. Pożar pociągu pochłonął już 70 ofiar, a do internetu trafiło przerażające nagranie wideo. Wiadomo również, jaka była przyczyna pożaru.

Pakistan i tragedia na torach pobliżu miasta Liaquatpur we wschodniej prowincji Pendżab. Jadący pociąg został pochłonięty przed ogień, gdy w jednym z wagonów nastąpił wybuch gazu. Pasażerowie w czasie jazdy wyskakiwali przez okna, by się ratować. Świadkowie zeznają, że wiele osób było uwięzionych w płonących wagonach i słyszeli ich błaganie o pomoc.

Jak podaje theguardian.com,  nie żyje ok. 70 osób, a kolejnych kilkadziesiąt jest rannych. Służby ostrzegają jednak, że ofiar prawdopodobnie będzie znacznie więcej.  Według ministra do spraw kolei Sheikha Rasheeda Ahmada najwięcej osób zginęło próbując się ratować przed ogniem i wyskakując z jadącego pociągu.

Przyczyna pożaru w pociągu

Pakistańskie media podają, że przyczyną wybuchu były nielegalna kuchenka podłączona do butli z gazem. Pasażerowie wbrew przepisom przygotowywali posiłek w jednym z wagonów.

2 kuchenki eksplodowały, gdy pasażerowie przygotowywali śniadanie.  Wiele osób miało ze sobą naftę, co spowodowało, że ogień szybciej się rozprzestrzenił – oświadczył Sheikha Rasheeda Ahmada.

Pakistan - makabryczny pożar pociągu:

Czytaj także