18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Zamienić życie w piekło"

Państwo Islamskie zapowiada ZAMACHY w Europie

29.09.2022  19:02
Państwo Islamskie zapowiada ZAMACHY! "Zamienić życie w piekło"
Państwo Islamskie zapowiada ZAMACHY! "Zamienić życie w piekło" Fot: Value Stock Images/East News

Państwo Islamskie powraca i grozi, że przeprowadzi ataki terrorystyczne. Wezwali swoich wyznawców w Europie i USA, by przeprowadzali zamachy. Hiszpańskie media ujawniają, że terroryści mogą skupić swoją uwagę na… seniorach!

Afgańska komórka Państwa Islamskiego Daesh grozi zamachami terrorystycznymi. Zaapelowała do samotnych wilków i radykalnych muzułmanów, by przeprowadzali samodzielne ataki w USA i Europie. Hiszpański dziennik „La Razon” informuje, że celem ataków mogą być seniorzy, szczególnie starsze kobiety.

Państwo Islamskie zapowiada zamachy terrorystyczne. Europa zagrożona?

Zdaniem madryckiego „La Razon”, autorem terrorystycznego apelu jest Abu Khuroson Al-Mudżohid z afgańskiej komórki Daesh, zwanej ISPK. Uważany jest za czołowego propagandystę i stratega Państwa Islamskiego.

Dlaczego Państwo Islamskie wzywa do zamachów. Mają podobno być zemstą za „śmierć tysięcy muzułmańskich kobiet i dzieci".

Gazeta przypomniała, że w jednym z ostatnich komunikatów dżihadysta napisał, że "życie niewiernych w USA i w Europie musi zamienić się w piekło". Al-Mudżohid stwierdził też, że ataki na seniorów muszą prowadzić do "wybuchowego efektu psychologicznego", który uznał za równorzędny z "zabiciem tysięcy wrogich żołnierzy na polu bitwy" – informuje Radio ZET.

logo Tu się dzieje