18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Złe wieści z Watykanu

Papieski wikariusz ma koronawirusa. Franciszek jest zagrożony?

01.04.2020  15:16
Papieski wikariusz ma koronawirusa. Franciszek jest zagrożony?
Papieski wikariusz ma koronawirusa. Franciszek jest zagrożony? Fot: Grzegorz GALAZKA/East News

Złe wieści płyną do nas z Watykanu. Papież Franciszek mógł być bezpośrednio narażony na zakażenie koronawirusem, które w jego wieku jest bardzo niebezpieczne? Jeden z papieskich wikariuszy zachorował.

Papież Franciszek od początku pandemii koronawirusa i dramatycznej sytuacji we Włoszech, jest izolowany, by nic mu nie zaszkodziło. Niestety, sytuacja jest na tyle zła, że zarażają się wszyscy bez wyjątku.

Zachorował między innymi kardynał Angelo De Donatis, wikariusz generalny diecezji rzymskiej i jeden z najbliższych współpracowników papieża Franciszka. Co prawda współpracownicy papieża zapewniają, że kardynał i Ojciec Święty od dłuższego czasu współpracowali ze sobą jedynie telefonicznie, jednakże niepokój pozostaje. COVID-19 długo może przebiegać bowiem bezobjawowo. 

Papieski wikariusz ma koronawirusa

Wikariusz generalny diecezji rzymskiej trafił do kliniki uniwersyteckiej Gemelli, w której leczył się swego czasu Jan Paweł II. Kardynał zmaga się z gorączką, jednak jego stan ogólny jest dobry. Postanowił nawet wydać specjalne oświadczenie dotyczące jego stanu zdrowia.

Jestem spokojny i ufny. Powierzam się Panu oraz modlitewnemu wsparciu was wszystkich, drodzy wierni Kościoła Rzymskiego! Przeżywam to wydarzenie jako okazję, którą daje mi Opatrzność, aby mieć udział w cierpieniach tak wielu braci i sióstr. Modlę się za nich, za całą wspólnotę diecezjalną i za mieszkańców Rzymu!

- napisał duchowny.

Wierni bardzo martwią się o Ojca Świętego. W jego wieku przebieg COVID-19 może być bardzo ciężki. Do tej pory papież Franciszek poddał się testowi na koronawirusa dwukrotnie. W obu przypadkach wynik był negatywy.

Niezmiennie życzymy mu zdrowia!