18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogodził się ze śmiercią

Papież umiera? "Jestem u kresu życia"

07.01.2020  11:51
Smutny wywiad z papieżem - czy to koniec jego drogi?
Smutny wywiad z papieżem - czy to koniec jego drogi? Fot: Laski Diffusion/East News

Smutne wiadomości z Watykanu. Były papież Benedykt XVI wyznał, że „jest u kresu życia”. Bardzo chce wrócić do rodzinnej Bawarii, ale jest już zbyt słaby, by podróżować.

Papież Benedykt XVI ustąpił z urzędu w 2013 roku z powodu złego stanu zdrowia. Okazuje się, że Joseph Ratzinger czuje się coraz gorzej. W wypowiedzi dla dziennikarzy bawarskiego regionalnego nadawcy Bayerischer Rundfunk i monachijskiego dziennika "Muenchner Merkur" wyznał, że „jest starym człowiekiem u kresu życia”.

Obecnie były papież mieszka w dawnym budynku klasztornym Mater Ecclesiae w Ogrodach Watykańskich. Przyznał, że tęskni za rodzinną Bawarią i bardzo chciałby tam wrócić, ale nie pozwala mu na to zły stan zdrowia. Codziennie modli się jednak za swój kraj i „w sercu wędruje po ojczyźnie”.

Media donoszą, że zakonnice opiekujące się emerytowanym papieżem musiały nauczyć się gotować po bawarsku. Wiadomo również, że przepada za słodyczami z tego kraju.

Sercem będę zawsze związany z Bawarią i wieczorem zawsze polecam nasz kraj Panu Bogu – powiedział papież.

Jak przypomina telegraph.co.uk, Joseph Ratzinger już w 2018 roku mówił, że jest pogodzony ze śmiercią i wspominał o pogarszającym się stanie zdrowia. Miał ustąpić ze stanowiska w związku z problemami zdrowotnymi, ale pojawiły się pogłoski, że chodziło tak naprawdę o falę pedofilii w Kościele.

Fizycznie jestem coraz słabszy, ale tym samym jestem coraz bardziej na drodze do domu. Moje życie dobiega końca, ale to, że jestem otoczony tak wielką miłością i dobrocią, jest wielkim darem – powiedział Benedykt XVI w 2018 roku. (telegraph.co.uk)

Czytaj także
Przeczytaj więcej