18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Papież zrezygnuje? Mówi już o śmierci

Wojciech Kozicki
27.02.2021  16:25
Papież Fraciszek zapowiada przejście na emeryturę i śmierć papieża
Papież Fraciszek zapowiada przejście na emeryturę i śmierć papieża Fot: TZ/East News/East News

Papież Franciszek w książce „Zdrowie papieży” szokuje wiernych i fanów. Mówi o własnej śmierci i zapowiada, gdzie zamierza pożegnać się z życiem. Nie wyklucza, że wcześniej przejdzie na emeryturę jak Benedykt XVI.

Papież Franciszek, chociaż wydaje się być w świetnej formie, już myśli o swojej śmierci i ewentualnej emeryturze. Słowa papieża z wywiadu, jakiego udzielił dziennikarzowi ze swojego kraju Nelsonowi Castro, sprawiły, że jego fani wstrzymali oddech. Jorge Mario Bergoglio zapowiedział, że „nie wróci do Argentyny i zamierza umrzeć w Rzymie”. Przypominamy, że nie był tam od 2013 roku.

Emerytura i śmierć papieża Franciszka

Papież boi się śmierci? Jak podaje RMF FM, w wywiadzie potwierdził, iż myśli o tym, że niedługo odejdzie, ale nie boi się opuszczenia tego świata.

Jako papież, urzędujący albo emerytowany. Tutaj, w Rzymie. Nie wrócę do Argentyny – powiedział papież Franciszek.

Emerytowany? Tak, bo okazuje się, że Jorge Mario Bergoglio niekoniecznie dotrwa do ostatnich dni jako głowa Watykanu. Nie wyklucza, że postąpi jak Benedykt XVI i odejdzie na emeryturę. Czyżby zaczynała się nowa moda na „papieży-emerytów”?

Czytaj także