18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zjeżdżają się kardynałowie

Papież Franciszek ABDYKUJE Z TRONU PIOTROWEGO?!

21.06.2022  15:59
Papież Franciszek ABDYKUJE?!
Papież Franciszek ABDYKUJE?! Fot: TIZIANA FABI/AFP/East News

Wielkie poruszenie w Watykanie, zewsząd zjeżdżają się kardynałowie. Czy to oznacza, że już wkrótce papież Franciszek przejdzie na emeryturę papieską, tak jak zrobił to wcześniej Benedykt XVI?

Trwa wielkie poruszenie w Kościele katolickim. W Watykanie widać rozmaite ruchy, które przypominają czasy rezygnacji Benedykta XVI. Czy papież Franciszek zdecyduje się na taką samą drogę, jak jego poprzednik?

Papież Franciszek przez długi czas budził wyłącznie miłość i pozytywne emocje wśród wiernych Kościoła Katolickiego. Kiedy jednak wybuchła wojna w Ukrainie, której papież stanowczo nie potępił i nie skrytykował działań zbrodniczej Rosji, stracił w oczach wielu.

Papież Franciszek ABDYKUJE?!

Jakby mało było mu trudów trwającego kryzysu wizerunkowego, teraz papież musi mierzyć się z problemami zdrowotnymi, które doprowadzają go do bardzo trudnych decyzji. Kapłan czuje się coraz gorzej, dlatego coraz śmielej rozmawia się o jego ewentualnej rezygnacji. Potwierdzają to nawet głosy dziennikarzy i korespondentów.

"Jestem dokładnie teraz w Watykanie i wszędzie są kardynałowie, a spekulacje narastają. Niewiarygodne!" - pisze na Twitterze amerykańska dziennikarka Megyn Kelly. Polscy wysłannicy mediów mają podobne zdanie.

Klimat wokół Watykanu ciekawy… aż huczy od plotek o rychłej rezygnacji

- dodaje Magdalena Wolińska, korespondentka TVP w Watykanie.

Z tego wszystkiego włoski dziennik "Libero Quotidiano" określał perspektywę abdykacji Franciszka jako "więcej niż prawdopodobną". Stoimy u progu tworzącej się na naszych oczach historii?