18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nadciąga "boski podatek"

Papież zabierze ludziom pieniądze

Wojciech Kozicki
09.02.2020  11:01
Bóg zapłać? Wkrótce raczej "bogaty, zapłać!"
Bóg zapłać? Wkrótce raczej "bogaty, zapłać!" Fot: Facebook/Friends of Pope Francis

Papież Franciszek zasłynął tym, że ma kontrowersyjne poglądy, a jego wypowiedzi niektórym mrożą krew w żyłach. Teraz zapragnął być jak Robin Hood z Watykanu i sugeruje, że trzeba wprowadzić nowy podatek. Bogaci mieliby oddawać pieniądze biednym. Internauci już piszą o "boskim podatku", który chce narzucić Watykan.

Papież Franciszek chce, by najbiedniejsi byli bogatsi. Znalazł proste rozwiązanie, by to zrealizować. Zabierze pieniądze najbogatszym! Apeluje, by wprowadzono dla nich specjalny podatek, który spowoduje, że system finansowy na świecie będzie bardziej sprawiedliwy, a globalna gospodarka zostanie zrównoważona. Jak podaje dailymail.co.uk, obniżanie podatków dla najbogatszych nazwał "systemem grzechu"

Papież poinformował o swoim pomyśle podczas konferencji  "Nowe formy solidarności: ku braterskiej integracji i innowacji", którą zorganizowała Papieska Akademia Nauk Społecznych. Jego wizji na temat finansowej sprawiedliwości słuchali m.in. przedstawiciele Międzynarodowego Funduszu Walutowego w Rzymie.

Dzisiaj mamy system grzechu, który funduje najbogatszym ulgi podatkowe pod pretekstem inwestycji i rozwoju. Bogaci mają obowiązek walczyć z biedą - powiedział szef Watykanu.

Papież jest zmartwiony, że świat bogaci się coraz szybciej, a bieda się nie zmniejsza. Nie godzi się z tym, że tegoroczny światowy dochód sięgnie blisko 12 tys. dolarów na mieszkańca (blisko 47 tys. zł), a mimo tego, setki milionów ludzi zmaga się ze skrajnym ubóstwem, głodem i brakiem dostępu do wody.

Jorge Mario Bergoglio uważa, że 50 najbogatszych ludzi na świecie powinno sfinansować opiekę medyczną i edukację każdego biednego dziecka na świecie, poprzez podatki”. Ne podoba mu się także, że bogai ukrywają swoje majątki w rajach podatkowych, zamiast przeznaczyć je np. na finansowanie edukacji i opieki medycznej dla ubogich.

Przeczytaj więcej
Komentarze